نماد سایت پایگاه خبری هفت گرد

رنگ‌های عایق نانوی خود ترمیم‌شونده و کاهش مصرف انرژی

استفاده از این رنگ‌ها در ساختمان‌های مسکونی و همچنین سازه‌های صنعتی موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود، ضمن آن‌که از خاصیت خود ترمیم‌شوندگی برخوردار است.

به گزارش هفت‌گرد، کاهش مصرف انرژی همیشه یکی از دغدغه‌ها برای کاربران خانگی و صنعتی بوده و یکی از راهکارها برای کاهش مصرف انرژی، استفاده از رنگ‌های عایق است. در این راستا یکی از شرکت‌های فناور رنگ‌های عایق نانو تولید و به بازار عرضه می‌کند که قابلیت کاهش مصرف انرژی را دارد.

ایمان علی‌بخشی از مدیران این شرکت با بیان اینکه این رنگ‌های عایق می‌توانند سرما و گرما را کنترل کنند، اظهار کرد: از این رو می‌توانند موجب کاهش مصرف انرژی در سازه‌های مختلف با کاربری‌های متفاوت شوند. در ساختمان‌ها می‌توان از این رنگ‌ها هم در نمای بیرونی و هم فضای داخلی استفاده کرد. در حوزه صنعتی در بخش نفت و گاز از این رنگ‌های عایق نانویی می‌توان برای کاهش مصرف انرژی در مخازن و لوله‌ها استفاده کرد.

به گفته او این رنگ‌ها با دارا بودن خواص خودترمیمی می‌توانند بی‌نیاز از تعویض مداوم باشند و در نهایت نیازهای صنایع بالادستی را مرتفع کنند.

مدیر این شرکت، یکی از مشکلات صنعت رنگ‌های عایق را وارداتی بودن آن ذکر کرد و یادآور شد: فروش این نوع رنگ‌ها به ایران با محدودیت‌های بازرگانی مواجه است، از این رو واردات با استفاده از واسطه‌ها و افزایش شدید قیمت تمام شده محصول صورت می‌گیرد، ولی ما با توسعه این فناوری در داخل کشور، محصولی با مزیت‌های بالا و بهتر از نمونه خارجی تولید و به بازار عرضه می‌کنیم.

علی‌بخشی با بیان اینکه این رنگ‌های عایق حرارتی، در برابر پرتوهای فرابنفش مقاومت دارند و از ویژگی‌های جالب توجهی نظیر خشک شدن سریع و امکان اجرا با ابزارهای مختلف نظیر قلمو، اسپری و غلتک برخوردار هستند، ادامه داد: محافظ برای سه محصول لاک اکریلات-یورتان آنتی‌باکتریال حاوی اجزای نانومتری، پوشش گالوانیزه سرد و لاک اکریلات-یورتان محافظت‌کننده از زیرلایه‌ها در برابر پرتوی فرابنفش موفق به دریافت گواهی نانومقیاس شدیم و همچنین برای گرافن اکسید، گواهی نانومقیاس آزمایشی دریافت کردیم.

خروج از نسخه موبایل