نماد سایت پایگاه خبری هفت گرد

قطعی برق به ضرر مردم تمام می‌شود!

باید وزارت نیرو از قبل اطلاع‌رسانی درستی برای قطعی برق به صنایع داشته باشد اما این نکته هم مهم است که در نهایت ضرر قطعی برق صنایع با فاصله به مردم وارد می‌شود.

به گزارش هفت‌گرد، مجتبی یوسفی یک عضو کمیسیون عمران مجلس در توضیح علت برنامه وزارت نیرو برای قطعی برق صنایع گفت: حدود ۱۲ هزار مگاوات ناترازی تولید برق داریم که با این وضعیت نمی‌توان در اوج مصرف برق، برق صنایع را تامین کرد حال اینکه قرار بود طبق برنامه ششم توسعه ۲۵ هزار مگاوات ظرفیت تولید برق افزایش یابد و این اتفاق رخ نداد.

وی با بیان اینکه حداقل ۵ سال برای ساخت یک نیروگاه زمان لازم است، گفت: در چنین شرایطی برای حل مشکل تامین برق چاره‌ای جز قطعی برق صنایع وجود ندارد چون به دلیل تولید نشدن  ۲۵ هزار مگاوات برق با ناترازی مواجهیم. این عضو کمیسیون عمران مجلس گفت همچنین موافقت‌نامه‌ای بین وزرای نیرو، نفت و صمت برای ساخت نیروگاه بسته شده است که این کاری زمانبر است، برای همین به‌عنوان راهکاری کوتاه‌مدت دولت به سمت قطعی برق صنایع رفت تا قطعی برق مصارف خانگی بسیار کمتر شود اما در مرحله نخست لازم است قبل از هر چیزی اطلاع‌رسانی درباره خاموشی‌ها به صنایع صورت گیرد.

یوسفی در ادامه گفت: حواس‌مان باشد که ضرر نهایی قطع برق صنایع با فاصله متوجه مردم می‌شود، وقتی برق سیمان، فولاد و شرکت‌های پتروشیمی صنعتی قطع شود تولید محصولات‌شان پایین آمده و هزینه برای فروش افزایش پیدا می‌کند، در نهایت معیشت کارگر به خطر می‌افتد که باید اقدام عاجلی برای حل این مشکل صورت گیرد.

نماینده اهواز در پایان گفت در این بین موضوع برق برای مردم در استان‌های جنوبی حیاتی است، هزینه برق به گونه‌ای است که فشار زیادی به اقشار ضعیف و متوسط وارد کرده و انتظار می‌رود که بازبینی صورت گیرد.

خروج از نسخه موبایل