نماد سایت پایگاه خبری هفت گرد

خواص درمانی و مزایای سلامتی برگ سنا برای کاهش وزن

سنا یک گیاه بی نظیر است که خواص درمانی و مزایای سلامتی فراوانی دارد، از خواص برگ سنا می توان به کاهش وزن، درمان یبوست و مبارزه با ریزش مو نیز اشاره کرد.

به گزارش هفت‌گرد، این گیاه فوق‌العاده برای کل بدن بسیار مفید است. قرار گرفتن در معرض پرتودرمانی، آلاینده‌های محیط زیست و مواد شیمیایی خشن بر سلامت پوست ما تأثیر می گذارد و منجر به بروز چندین بیماری پوستی می‌شود. گیاهان طبیعی روشی مؤثر و ارزان برای بدست آوردن پوستی درخشان و ترمیم مشکلات پوستی هستند. برخی از راه‌هایی که برگ سنا می‌تواند به بدن ما سود برساند به شرح زیر است.

لاغری/ روش‌هایی برای کاهش وزن بدون بازگشت

**نکته:اگر سابقه اختلال در تغذیه دارید، ممکن است که برنامه کاهش وزن انتخاب سالمی برای شما نباشد؛ بنابراین قبل از ایجاد هر گونه تغییری در رژیم غذایی یا حتی رژیم ورزشی خود باید با پزشک‌تان مشورت کنید.**

واقع بین باشید

برای این که به هدفِ کاهش وزن خود برسید، باید با خودتان صداقت داشته باشید. هر تغییری نیازمند تلاش است که قطعا نمی‌‌تواند یک شبِ اتفاق بیفتد؛ حتی در مورد ترجیحات غذای‌تان هم صادق باشید؛ اگر واقعاً غذایی سالم را دوست ندارید، خودتان را مجبور به خوردن آن نکنید. در عوض، یک برنامه غذایی داشته باشید که بر غذاهای سالمی که واقعاً از خوردن آن‌ها لذت می برید؛ تأکید کند.

عامل انگیزه درونیِ خود را بشناسید

در مورد اینکه چرا می خواهید وزن‌تان را کم کنید، پاسخ دقیقی داشته باشید و بدانید که چه چیزی باعث انگیزه‌تان می‌شود تا هر جا که احساس کردید ضعیف شده‌اید، به آن فکر کنید و دوباره تلاش کنید و دست از رژیم نکشید.

رژیمی کارآمد را انتخاب کنید

با وجود اینکه انواع رژیم های مختلف وجود دارند، شما باید ببینید که کدام راهکار رژیمی برای‌تان مناسب است و به سبک زندگیتان می خورد. به طور کلی؛ توصیه بسیاری از متخصصان این است که به‌جای ارائه یک برنامه غذایی دقیق، سالم تر غذا بخورید، تمرکزتان را بر انتخاب غذاهای مغذی بگذارید و وعده‌‌های غذایی متعادلی داشته باشید.

به صورت تدریجی پیش بروید

کاهش وزنِ خیلی سریع قابل دستیابی است؛ اما ماندگار نخواهد بود؛ پس سعی کنید کارتان را تدریجی انجام دهید تا هم کاهش وزن‌تان ثبات بیشتری داشته باشد و هم به بدن‌تان آسیب وارد نشود. بهترین کاری که می ‌توان انجام داد این است که به آرامی عادت ‌های خود را تغییر دهید و الگو های غذایی سالم و پایدار را در طول زمان داشته باشید.

افرادِ هم هدف پیدا کنید

سعی کنید عده‌ای از افراد را پیدا کنید که شرایط مشابهی با شما دارند و رژیمی یکسان با شما را دنبال می کنند تا در کنار آن ها بتوانید از یکدیگر حمایت کنید و به هدف خود؛ یعنی کاهش وزن برسید.

اگر استپ وزنی داشتید، نترسید

به بدن خود سخت نگیرید. فرآیند کاهش وزن باید تدریجی اتفاق بیفتد و این کاملاً طبیعی است؛ پس به بدن‌تان استرس و فشار وارد نکنید.

عادات سالم خود را ادامه دهید

سعی کنید بعد از این که به وزن مورد نظرتان رسیدید، باز هم عادات سالم غذا خوردن، فعالیت ورزشی، مدیریت استرس و خواب کافی را رعایت کنید.

با خودتان مهربان باشید

خود مراقبتی را تمرین کنید. عادات سالم برای خودتان ایجاد کنید. هرگز خود را با کسی مقایسه نکنید و به روح و روان‌تان آسیب نزنید.

خروج از نسخه موبایل