نماد سایت پایگاه خبری هفت گرد

هشدار مدیریت بحران استان تهران؛ آبگرفتگی و وزش باد شدید در پایتخت

باد شدید، کاهش دما و بارش باران در تهران همزمان با اعلام هشدار زرد از سوی مدیر کل مدیریت بحران استان تهران دقایقی پیش آغاز شد.

هفت‌گرد ورود سامانه جدید به پایتخت، تهران را تحت تاثیر قرار داده این سامانه با وزش باد نسبتا شدید و کاهش محسوس دما همراه بوده است.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران عصر دیروز از صدور هشدار زرد هواشناسی در استان خبر داده و با ورود این سامانه، لغزندگی جاده‌ها، احتمال ریزش کوه و احتمال آبگرفتگی معابر را پیش بینی کرده بود.
به گفته حامد یزدی مهر، با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی استان تهران وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک از بعدازظهر دوشنبه نهم آبان ماه(امروز) آغاز و تا روز سه شنبه دهم آبان ماه پایان خواهد یافت.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران همچنین با اشاره به نوع مخاطره سامانه مذکور به شهروندان توصیه کرده‌ بود از تردد در حاشیه و بستر مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری کنند.

در هشدار زرد رنگ مدیریت بحران استان تهران، رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی همراه با خیزش گرد و خاک برای مناطق جنوبی و غربی استان تهران پیش بینی و از مردم خواسته شده نسبت به هشدارهای صادر شده توجه ویژه داشته باشند، چرا که در این سامانه لغزندگی جاده‌ها، احتمال ریزش کوه، احتمال آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها وجود دارد.

خروج از نسخه موبایل