نماد سایت پایگاه خبری هفت گرد

یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران افتتاح می‌شود

نگارگری ایران

آیین گشایش یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران، شنبه (۱۳ اسفند) در موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می‌شود.

به گزارش هفت گرد و به نقل از واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیین گشایش یازدهمین دوسالانه ملّی نگارگری ایران، عصر روز شنبه (۱۳ اسفند) از ساعت ۱۷ در فرهنگستان هنر، موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می‌شود. این نمایشگاه تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ دایر خواهد بود.

در این دوره، ۲۲۱ اثر از ۱۵۲ هنرمند به نمایش گذاشته می‌شود که بر این اساس، در گرایش تذهیب، ۷۷ اثر از ۵۵ هنرمند، در گرایش طراحی نگارگری ۲۳ اثر از ۱۲ هنرمند، در گرایش گل و مرغ ۶۳ اثر از ۴۳ هنرمند و در گرایش نگارگری، ۵۸ اثر از ۴۰ هنرمند روی دیوار می‌رود. همچنین ۳۱ اثر نیز از هنرمندان مدعو به نمایش گذاشته خواهد شد.

یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران به همت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، دانشگاه‌ها و جامعه هنری به‌ منظور توسعه و اعتلای جایگاه نگارگری در ایران معاصر، ایجاد زمینه‌ای مناسب برای رشد و شکوفایی نگارگری متناسب با حفظ و تداوم اصول بنیادین این هنر و حمایت از هنرمندان مستعد این عرصه، در گرایش‌های نگارگری، گل و مرغ، تذهیب و طراحی نگارگری در سه بخش مسابقه (رقابتی)، مدعوین و مقالات علمی برگزار می‌شود.

ارکان یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری عبارتند از: رئیس شورای سیاستگذاری؛ عبدالرضا سهرابی (مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، اعضای شورای سیاستگذاری؛ پرویز حاصلی، میثم حسنخانی، سلیمان سعیدآبادی، محسن سیدمحمودی، امیر طهماسبی، لیلا عباسی، حسین عصمتی، خشایار قاضی‌زاده و سجاد محمدیارزاده، دبیر هنری دوسالانه: سلیمان سعیدآبادی.

خروج از نسخه موبایل