نماد سایت پایگاه خبری هفت گرد

آذربایجان شرقی پیشگام در رویدادسازی ‌و سرمایه‌گذاری گردشگری در کشور 

معاون گردشگری کشور آذربایجان شرقی را استانی پیشگام در رویدادسازی ‌و سرمایه‌گذاری گردشگری در کشور عنوان کرد.

به‌گزارش هفت‌گرد به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، علی‌اصغر شالبافیان روز پنجشنبه ۲۲ تیرماه ۱۴۰۲ در همایش ملی کیف و کفش چرم تبریز ضمن تقدیر از برگزاری جشنواره ملی کیف و کفش تبریز، گفت: ابتکار فعالان حوزه کفش و کیف به همراه اداره کل میراث‌فرهنگی استان برای برگزاری این جشنواره ملی اقدامی شایسته آذربایجان است که می‌بایست در سایر استان‌ها نیز الگو گرفته شود.
معاون گردشگری کشور ادامه داد: براساس گزارش شورای گردشگری کشور، سال گذشته علی رغم تمامی اتفاقات، کشور ۶/۲ میلیارد دلار درآمد را از طریق گردشگران ورودی به دست آورد، اگر این روند ادامه یابد خصوصا در آذربایجان شرقی که در دو دهه اخیر نسبت به بسیاری از استان‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری پیشگام بوده، شاهد رشد چشمگیری در توسعه گردشگری خواهیم بود.
او تاکید کرد: آذربایجان شرقی در حال حاضر دارای ۳۶ همت پروژه در حال اجرا است، همچنین پروژه‌های کل کشور دارای ارزشی برابر ۳۶۵ همت که ۱۰ درصد از آن به پروژه‌های آذربایجان‌شرقی اختصاص دارد که این مستند نیز گواه پیشرفت آذربایجان شرقی در این حوزه است.
معاون گردشگری کشور ادامه داد: یکی از راهکارهایی مهمی که می شود به واسطه آن گردشگری کشور را از فصلی بودن خارج کرد تعریف رویدادها است. برای اینکه از منظر گردشگری رونق بیشتری داشته باشیم، نظام‌مند کردن رویدادها از جمله مهم‌ترین اقدامات است که باید در دستورکار قرار دهیم، جشنواره‌های متنوع برای محصولاتی که در مناطق مختلف تولید می‌شوند ارزش آفرینی می‌کند که تقویم رویدادهای ملی کشور نیز بر همین اساس و هدف تدوین شده است.
او افزود: تمامی ادارات کل میراث‌فرهنگی استان‌ها مکلف شده‌اند تا مزیت‌های تولیدی خود را شناسایی و متناسب با آن رویداد تعریف کنند.
شالبافیان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های متنوع آذربایجان شرقی و لزوم آشنایی بیشتر گردشگران خارجی با این استان، از مهم‌ترین برنامه‌های ما تقویت پروازهای خارجی به استان است.

خروج از نسخه موبایل