نماد سایت پایگاه خبری هفت گرد

بررسی فوریت طرح «ممنوعیت تبلیغات نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران» امروز در شورا

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح ممنوعیت تبلیغات برگزاری نمایشگاه در محل نمایشگاه‌های دائمی تهران (سئول) توسط سازمان زیباسازی شهر تهران خبر داد.

به گزارش هفت‌گرد، مهدی چمران پیش از آغاز یکصد و هشتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تشریح آنچه که در دستور جلسه امروز شورای شهر تهران قرار دارد، گفت: امروز دعوتی از رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه داشتیم که یکی از مسئولینی هستند که مرتبا در مساجد گاهی همراه با اعضای شورای شهر تهران حضور پیدا می‌کنند و ضمن ملاقات با مردم مشکلات آنها را حل و فصل می‌کنند؛ لذا برای تقدیر امروز دعوتی برای حضور در صحن شورا از وی صورت گرفته است.

وی افزود: در ادامه جلسه امروز شورای شهر تهران نطق پیش از دستور آقای اقراریان قرائت خواهد شد و پس از آن دو طرح یک فوریتی داریم که یکی توسط شهرداری تهران و دیگری توسط اعضای شورای شهر تهران ارائه شده است. طرحی که توسط اعضا ارائه شده در ارتباط با برگزاری نمایشگاه در تهران است که بر اساس آن تبلیغات برگزاری نمایشگاه‌هایی که در سئول برگزار می‌شود توسط سازمان زیباسازی ممنوع خواهد شد. همچنین در این طرح تاکید بر عدم برگزاری نمایشگاه‌های پر مخاطب در سئول خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: گویا مقرر شده نمایشگاه اتومبیل که بسیار پر مخاطب و شلوغ است در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران (سئول) برگزار شود؛ لذا باید به شدت از این کار جلوگیری شود. وزیر صمت و قوه قضائیه باید از برگزاری این نمایشگاه جلوگیری کنند. همچنین لایحه یک فوریتی دیگری در خصوص فروش زمین از سوی شهرداری تهران مورد بررسی قرار می‌گیرد تا شهرداری بتواند تهاترهای خود را انجام دهد. پس از آن نیز ساختار ستاد مشارکت‌های محلی در صحن شورا بررسی و تصویب خواهد شد و اگر فرصتی باقی بماند پرونده تعدادی از باغات بررسی خواهد شد.

چمران در پاسخ به سوالی در خصوص برخی اظهارنظرها مبنی بر عدم وجود سوزن در خط ۷ مترو و افتتاح ناقص این خط گفت: مگر می‌شود یک خط سوزن نداشته باشد. این جمله عین آن است که بگوییم چرخ خیاطی سوزن ندارد. اگر یک خط سوزن نداشته باشد نمی‌تواند کار کند. ممکن است در جایی خرابی یا نقصی وجود داشته باشد که باید برطرف شود؛ اما اینکه گفته شود به کلی سوزن ندارد، صحیح نیست.

وی در خصوص اظهارنظر شهردار منطقه ۲۱ درباره ساخت تراموا تا وردآورد نیز اظهار کرد: در مورد تراموا، نه به دار است و نه به بار است. شاید پیش بینی‌هایی که برخی شهرداران دوست دارند که تراموا به مناطق آنها برسد بعضا مطرح شود؛ البته هنوز به صورت مشخص چیزی تعیین نشده است. یک بار به شورا آمدند و موضوع تراموا را تشریح کردند اما هنوز مدارکی ارائه نشده، باید مدارک مالی و فنی را ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد. در آن مرحله اگر به صلاح شهر باشد اجرا می‌شود و در غیر اینصورت اجرا نخواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص سفر شهردار تهران به چین و همراهی اعضای شورا در این سفر گفت: با توجه به اینکه این سفر کاملا تخصصی است رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا چون سابقه تخصصی هم دارند شهردار تهران را در این سفر همراهی می‌کنند و از شورا تنها یک نفر همراه شهردار خواهد بود. در این سفر اولا بازدیدی از واگن‌هایی که شروع به ساخت شده یعنی ۷۹۱ واگنی که مقرر شده که تحویل داده شود، انجام می‌شود و دوما از تعدادی پروژه‌های دیگر که همگی مرتبط با حمل و نقل است بازدیدهایی انجام می‌شود.

خروج از نسخه موبایل