نماد سایت پایگاه خبری هفت گرد

جزئیات مدت زمان قرنطینه و مرخصی استعلاجی برای اومیکرون

ابراهیم قادری با عنوان این مطلب که اجماع روی یک عدد خاص برای قرنطینه به سختی حاصل می‌شود، گفت: در صورتی که بیماری خفیف باشد یا متوسط و بیمار واکسینه شده باشد و علائم هم نداشته باشد، دوره استراحت او ۵ روز خواهد بود و می‌تواند به محل کار باز گردد.علائم رایج امیکرون پنهان‌کار

وی افزود: البته اگر پزشک تشخیص بدهد، دوره قرنطینه بیمار می‌تواند بیشتر باشد.

قادری ادامه داد: اما، اگر فرد جزو گروه‌های پرخطر باشد و حتی واکسینه شده است، این فرد باید بیشتر در قرنطینه بماند که دستورالعمل آن در دست تهیه است و به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: اگر بیماری شدید باشد، فرد ۲ هفته باید در قرنطینه باشد.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: اگر افراد واکسینه نشده باشند و بیماری آنها خفیف باشد، دوره قرنطینه آنها ۱۰ روز است. البته نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد، وضعیت مرخصی استعلاجی این قبیل افراد است. پیشنهاد داده‌ایم که نصف این دوران از مرخصی استحقاقی استفاده کند، چون واکسن بوده و استفاده نکرده است.

قادری افزود: این دستورالعمل در حال آماده سازی است و به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

ویروس اُمیکرون پس از پنج روز توانایی سرایت از فرد بیمار را ندارد

رییس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه ویروس اُمیکرون پس از پنج روز توانایی سرایت از فرد بیمار را ندارد گفت: مطالب منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر انتقال این ویروس از مبتلایان به اُمیکرون تا ۲۵ روز صحیح نیست.

دکتر سیدمحمد علوی بامداد یکشنبه در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: با توجه به اینکه دوره بیماری در سویه اُمیکرون کوتاه‌تر است، مدت مرخصی کارکنان به پنج روز کاهش یافته است.

وی در خصوص مدت زمان انتقال اُمیکرون از بیماران مبتلا به دیگر افراد افزود:در گذشته میزان مرخصی افراد شاغل ۲ هفته بود تا موجب انتشار بیماری در محل کار نشوند اما اکنون مبتلایان به اُمیکرون از زمان مثبت شدن تست، باید پنج روز در منزل بمانند.

خروج از نسخه موبایل