نماد سایت پایگاه خبری هفت گرد

به خاطر پرنده‌ها شب‌ها نور چراغ‌ها را کم کنید

امسال روز «جهانی پرندگان مهاجر» با شعار به خاطر پرنده‌ها شب‌ها نور چراغ‌ها را کم کنید برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری هفت گرد از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، با توجه به نزدیکی روز «جهانی پرندگان مهاجر» در دومین شنبه ماه می میلادی که مصادف با 24 اردیبهشت سال جاری است و به منظور افزایش توجه جهانی به مقوله پرندگان مهاجر و اهمیت آن، توافقنامه پرندگان مهاجر آبزی آفریقا- اوراسیا از سال 2006 میلادی اقدام به برگزاری روز «جهانی پرندگان مهاجر« می کند.

در هر سال شعار بر روی هدف و عنوان به خصوصی متمرکز می شود و امسال روز «جهانی پرندگان مهاجر» با شعار”به خاطر پرنده ها شب ها نور چراغ ها را کم کنید” برگزار می شود.

در حقیقت میزان نورهای مصنوعی در جهان هر ساله بیشتر شده به طوریکه هر ساله میزان افزایش سالانه حداقل دو درصد برآورد شده است. نورهای مصنوعی بر بسیاری از پرندگان اثر منفی دارند و از آنجا که سبب اختلال در جهت یابی درست پرندگان مهاجر به هنگام پرواز شبانه می شوند تهدیدی مهم برای آن ها محسوب می شوند. برای همین موضوع است که در سال جاری کمپین روز «جهانی پرندگان مهاجر» قصد دارد تا با شعاری کوتاه توجه جامعه را به این نکته معطوف کند تا با کاهش استفاده غیر ضروری از نورهای مصنوعی در طول شب از نتایج منفی آن بر پرندگان بکاهیم.

خروج از نسخه موبایل