آخرین اخباراجتماعیفناوری اطلاعات

تلگرام پولی در راه است!

پاول دورف، موسس تلگرام اعلام کرد این سرویس پیام‌رسان طرح اشتراک پولی برای کاربرانش را ماه میلادی جاری راه اندازی خواهد کرد.

به گزارش هفت‌گرد، دورف در کانال تلگرام خود اعلام کرد کاربرانی که تلگرام پریمیوم را انتخاب کنند، از ظرفیت بالاتری برای چت و بارگذاری رسانه و فایل برخوردار خواهند بود.

او خاطرنشان کرد: تنها راه برای تامین نیازهای طرفداران این سرویس و همزمان رایگان نگه‌داشتن قابلیت‌های فعلی، گزینه پولی برای عرضه امکانات بیشتر است.

تلگرام به همراه سیگنال، پس از نگرانی‌های حریم خصوصی که کاربران واتساپ پیدا کردند، شاهد رشد شمار کاربران‌شان بودند. تلگرام در حال حاضر ۵۰۰ میلیون کاربر ماهانه فعال دارد و در میان ۱۰ اپلیکیشن پردانلود در جهان است.

بر اساس گزارش رویترز، دورف گفت: اقدام برای عرضه نسخه اشتراک پولی، تضمین تامین مالی تلگرام توسط خود کاربران این سرویس و نه تبلیغات‌کنندگان است. در واقع کاربرانی که پولی بابت تلگرام پرداخت نمی‌کنند، نه تنها افت تجربه استفاده را نخواهند داشت بلکه قادر خواهند بود از برخی از مزایای سرویس پولی مانند امکان مشاهده اسناد حجم بالا، رسانه و استیکرهای ارسال شده از سوی کاربران پریمیوم برخوردار شوند.

جزییات دقیق از قابلیت‌های سرویس پریمیوم در پست دورف مورد اشاره قرار نگرفت. اما گزارش‌های متعددی که اخیرا منتشر شده‌اند، حاکی از آن است که قابلیت‌های تلگرام پریمیوم شامل بارگذاری فایل‌های پرحجم‌تر، سرعت دانلود سریعتر، تبدیل صدا به متن، استیکرهای پریمیوم، قابلیت‌های مدیریت چت پیشرفته و عدم نمایش تبلیغات است.

قیمت سرویس اشتراکی تلگرام، بر مبنای تحلیل نسخه بتای این اپلیکیشن، چهار دلار و ۹۹ سنت در هر ماه گزارش شده است اما باید دید در مناطق مختلف، قیمت رسمی چه خواهد بود.

تلگرام برای تامین مالی هزینه سرور خود، به تامین مالی خارجی متوسل شده که شامل دریافت بیش از یک میلیارد دلار در سال میلادی گذشته بوده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا