آخرین اخبارمیراث فرهنگی و گردشگری

فرش خودرنگ سنگسری به ایتالیا می‌رود

دبیر جشنواره فرش خودرنگ ایل سنگسری از برنامه‌ریزی برای برپایی نمایشگاهی از فرش‌های خودرنگ طی سال آینده در کشور ایتالیا خبر داد.

به گزارش هفت‌گرد، علی صفائی در آیین اختتامیه فرش خودرنگ در مهدیشهر با اعلام این خبر ضمن ابراز رضایت از برگزاری اولین نمایشگاه فرش خودرنگ در مهدیشهر استان سمنان اظهار کرد: نمایشگاهی از فرش‌های خودرنگ در بهمن‌ماه امسال در تهران نیز برگزار می‌شود.

او با اشاره به عزم مسئولان برگزاری جشنواره فرش خودرنگ ایل سنگسری برای معرفی این میراث ماندگار خاطرنشان کرد: قرار است سال آینده نیز همین نمایشگاه در کشور ایتالیا نیز برگزار شود.

او با بیان اینکه این نمایشگاه برای 27 اسفندماه تا 17 فروردین ماه 402 برنامه‌ریزی شده ادامه داد: این نمایشگاه در شهر کانیا ایتالیا برگزار خواهد شد و همه فرش‌های تولیدی امسال نیز در این نمایشگاه به نمایش درخواهد آمد.

دبیر جشنواره فرش خودرنگ ایل سنگسری از نمایش بیش از 100 تخته فرش و گلیم خودرنگ در جشنواره فرش خودرنگ ایل سنگسری خبر داد و گفت: در این نمایشگاه بیش از 70 تخته فرش و افزون بر 30 تخته گلیم و تابلوفرش به نمایش درآمد.

او با اشاره به استقبال از نمایشگاه فرش خودرنگ تصریح کرد: مهم‌ترین هدف ما از برپایی این جشنواره و نمایشگاه معرفی فرش خودرنگ ایل سنگسری به جهانیان بوده است.

صفائی با اشاره به ظرفیت بالای این هنر اصیل در حوزه اشتغال‌زایی گفت: احیای فرش خودرنگ ایل سنگسری از سوی هنرمندان ایل سنگسری و خصوصا زنان این ایل می‌تواند به معرفی بیش از پیش این پتانسیل فرهنگی و هنری کمک کند.

دبیر جشنواره فرش خودرنگ ایل سنگسری با اشاره به اهمیت معرفی این هنر ایرانی خاطرنشان کرد: هدف اصلی ما در این فرآیند این است که ارزش افزوده ناشی از تولید این داشته مهم فرهنگی و هنری به زنان بافنده برسد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا