آخرین اخباراجتماعیسلامتمیراث فرهنگی و گردشگری

ترکیه و لغو تمام محدودیت‌های کرونا برای سفر

ترکیه از لغو تمام محدودیت‌های کرونا برای مسافران بین‌المللی از جمله ایرانی‌ها خبر داد.

به گزارش هفت‌گرد، ترکیه که در دوران کرونا در قیاس با دیگر کشورها، مقررات چندان سختگیرانه‌ای برای سفر نداشت، اینک در آستانه سفرهای تابستانی اعلام کرد محدودیت‌های باقی‌مانده درباره کووید-۱۹ را برداشته است. این محدودیت‌ها برای برخی اتباع خارجی از جمله انگلیسی‌ها از اول ماه ژوئن، حدود یازده روز پیش لغو شده بود، اما اکنون طبق اطلاعیه شرکت‌های هواپیمایی که بین ایران و ترکیه پرواز دارند، این محدودیت‌ها به شکل عمومی و سراسری برای تمام اتباع خارجی از جمله ایرانی‌ها لغو شده است.

این اقدام به آن معنا است افرادی که وارد ترکیه می‌شوند دیگر نیاز نیست مدرکی مبنی بر واکسیناسیون کووید یا نتایج منفی آزمایش PCR نشان دهند. پیش از این، مسافران باید قبل از ورود به ترکیه گواهی واکسیناسیون کووید ارائه می‌کردند. از افرادی هم که قادر به ارائه مدرکی مبنی بر واکسیناسیون نبودند، نتیجه منفی تست PCR یا آزمایش آنتی ژن سریع خواسته می‌شد.

هواپیمایی ترکیش نیز به مسافران خود اعلام کرده که الزامات قبلی «لغو شده است» و پوشیدن ماسک در پروازهای بین‌المللی به مقصد ترکیه (ترکیه) به صلاح‌دید مسافر است.

با این حال، مقامات ترکیه اعلام کرده‌اند: برخی از مقررات درباره کووید در داخل این کشور همچنان به قوت خود پابرجا است، مثلا استفاده از ماسک صورت که معمولاً در فضاهای عمومی الزامی نیست، مشروط به این‌که گردش هوای کافی و رعایت فاصله اجتماعی وجود داشته باشد. با این وجود، ماسک صورت همچنان باید در داخل مراکز بهداشتی پوشیده شود.

مقامات ترکیه همچنین یادآور شده‌اند: شرایط ورود به این کشور به خاطر کووید ۱۹ ممکن است در کوتاه مدت تغییر کند، بنابراین پیش از سفر، بهتر است این مقررات با شرکت هواپیمایی‌ که با آن سفر می‌کنید بررسی شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا