آخرین اخباراجتماعیسلامت

قهوه بنوشید تا عمر طولانی داشته باشید!

عادت روزانه‌ نوشیدن قهوه ممکن است به شما کمک کند زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری داشته باشید.پیش از این هم شواهد حاکی از آن بود که افرادی که قهوه می‌نوشند بیشتر عمر می‌کنند.

به گزارش هفت‌گرد، میلیون‌ها نفر در سراسر کره زمین روز خود را با یک فنجان نوشیدنی گرم آغاز می‌کنند. کسانی که انتخاب‌شان برای شروع روز قهوه است ممکن است از بقیه عمر طولانی‌تری داشته باشند. نتایج یک تحقیق جدید می‌گوید افرادی که هر روز قهوه می‌نوشند نسبت به افرادی که قهوه نمی‌نوشند کمتر با مرگ زودرس مواجه خواهند شد.

طبق مطالعه‌ای که سالنامه طب داخلی اخیراً منتشر کرده است، عادت روزانه‌ نوشیدن قهوه ممکن است به شما کمک کند زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری داشته باشید، حتی اگر به قهوه‌تان شکر اضافه کنید!

محققان دانشگاه پزشکی جنوبی در گوانگژو چین، داده‌های مربوط به عادات قهوه‌نوشی و سلامت بیش از ۱۷۱ هزار ساکن بریتانیا که در شروع مطالعه به سرطان یا بیماری قلبی مبتلا نبودند را بررسی کردند.

پیش از این شواهد حاکی از آن بود که افرادی که قهوه می‌نوشند بیشتر عمر می‌کنند. محققان چینی با هدف بررسی این‌که آیا این موضوع حتی زمانی که افراد به قهوه روزانه خود شکر اضافه می‌کنند هم صحت دارد یا خیر، این مطالعه را آغاز کردند.

آن‌ها دریافتند در طول مطالعه افرادی که به طور منظم قهوه بدون شکر می‌نوشند در مقایسه با همسالان خود که قهوه نمی‌نوشند، ۱۶ تا ۲۱ درصد کمتر در معرض خطر مرگ بودند.

بر اساس داده‌ها شرکت‌کنندگانی که روزانه بین یک تا چهار فنجان قهوه با شیرینی ملایم می‌نوشیدند، ۲۹ تا ۳۱ درصد کمتر در معرض خطر مرگ در طول مطالعه بودند.

به یاد داشته باشید این شواهد لزوماً نوشیدنی‌های قهوه با غلظت قند بالا را به‌عنوان نوشیدنی سالم تایید نمی‌کنند. شرکت‌کنندگان این پژوهش به صورت کنترل شده به‌طور متوسط حدود یک قاشق چای‌خوری شکر به هر فنجان اضافه کردند که بسیار کمتر از میزان شکر موجود در قهوه‌های آماده در بازار یا قهوه‌خانه‌های زنجیره‌ای است.

محققان به‌طور گسترده قهوه و ماده اصلی آن کافئین را با داده‌های فراوانی مورد مطالعه قرار داده‌اند و نتیجه نشان می‌دهد که قهوه و کافئین نه تنها در حد متعادل بی‌خطر است، بلکه برای سلامتی نیز مفید است.

مطالعات قبلی نشان می‌دهد افرادی که قهوه می‌نوشند بیشتر عمر می‌کنند، زیرا کمتر در خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند بیماری‌های قلبی، سرطان و دیابت هستند.

بااین‌حال کافئین زیاد (بیش از حدود چهار تا پنج فنجان قهوه) ممکن است در برخی افراد با عوارضی نظیر اضطراب، لرزش، تپش قلب و تعریق همراه باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا