آخرین اخباراجتماعیحقوقیشهری

دریای مدیترانه برای پناهجویان مرگبارتر شده است

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان (UNHCR) روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که با وجود تعداد نسبتا کمتر پناهجویان و مهاجرانی که در سال‌های اخیر از دریای مدیترانه به سمت اروپا رفته‌اند اما تعداد کشته‌ها در بین این افراد به‌شدت افزایش یافته است.

به گزارش هفت‌گرد، سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان گفت: در حالی‌که تعداد گزارش شده پناهجویان و مهاجرانی که از دریای مدیترانه به سمت اروپا عبور می‌کنند کمتر از سال ۲۰۱۵ میلادی بود اما این سفرها مرگبارتر شده است.

او در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: تعداد پناهجویان وارد شده به اروپا در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از یک میلیون نفر بوده و این تعداد سال‌های بعد روند نزولی داشته به‌طوری که در سال ۲۰۱۸ به ۱۴۱ هزار و ۵۰۰ نفر، در سال ۲۰۱۹ به ۱۲۳ هزار و ۷۰۰ نفر، در سال ۲۰۲۰ به ۹۵ هزار و ۸۰۰ نفر و در سال ۲۰۲۱ به ۱۲۳ هزار و ۳۰۰ نفر رسید.

او همچنین تصریح کرد: در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۲۷۷ مهاجر غیرقانونی در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده یا ناپدید شده‌اند. این رقم در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۱۵۱۰ نفر، در سال ۲۰۲۰ به ۱۸۸۱ نفر و در نهایت در سال گذشته به ۳۲۳۱ مهاجر رسید.

در سال های اخیر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان به‌طور مداوم در مورد تجارب و خطرات وحشتناکی که پناهندگان و مهاجرانی که به این سفرها متوسل شده‌اند، هشدار داده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا