آخرین اخباراجتماعیشهری

ترافیک تهران؛ یک معضل اجتماعی و فرهنگی!

معضل ترافیک شهر تهران نیازمند حل بحران است و باید هیات دولت، مجلس و حتی پلیس وارد عمل شوند.

به گزارش هفت‌گرد، سوده نجفی عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران در خصوص ترافیک مستمر شهر گفت: ترافیک تهران به یک معضل اجتماعی فرهنگی تبدیل شده و نیازمند یک جراحی است.

وی‌ با بیان این‎که تهران با داشتن ساخته‌های فرهنگی متعدد ام‌القرای جهان اسلام است اما متاسفانه امروز فقط با دو شاخص ترافیک و آلودگی هوا در دنیا شناخته می‌شود و  معضل ترافیک تهران نیازمند حل بحران است، ادامه داد: رفع این بحران صرفا محدود به شهرداری تهران نیست؛ بلکه نیازمند مساعدت هیات دولت، نمایندگان مجلس، شهردار و حتی فراجا است.

نجفی با اشاره به اینکه شورای عالی ترافیک اقدامات زیادی را در این خصوص انجام داده است؛ اما کفایت نمی‌کند، بیان کرد: با توجه به بازدیدی که از مناطق داریم رفع معضل ترافیک خواسته همه شهروندان است و  در گذشته پیک‌های ترافیک شهر تهران ۵ ساعت بود اما امروز به ۹ تا ۱۰ساعت هم در بازه‌های زمانی مختلف افزایش پیدا کرده است.

او همچنین با تاکید بر این‎که بحران ترافیک مشکلات روحی را هم برای شهروندان به دنبال خواهد داشت، گفت: رئیس جمهور باید پیگیر فراهم کردن واگن‌های مترو و اتوبوس‌های جدید باشد چرا که دولت نیز در این خصوص وظایفی را به عهده دارد و باید به آن عمل کند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به این‎که شهروندان نسبت به خرابی پله‌برقی‌های برخی ایستگاه‌های مترو شکایت دارند، عنوان کرد: این مشکل سختی‌هایی را برای گروه‌های خاص از جمله سالمندان و معلولان ایجاد کرده است که باید به آن رسیدگی شود.

وی همچنین در خصوص لزوم رسیدگی به وضعیت نظافت عمومی ایستگاه‌های مترو و همچنین استفاده از ماسک شهروندان در اماکن نیز تذکر داد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا