آخرین اخباراجتماعیسلامتفناوری اطلاعات

استفاده از فناوری نانو در محصولات آرایشی

یک شرکت دانش‌بنیان توانسته با به کارگیری فناوری نانو محصولات آرایشی-بهداشتی تولید کند که علاوه بر افزایش کیفیت هیچ‌گونه عارضه‌ای برای افراد به دنبال ندارد.

به گزارش هفت‌گرد، یکی از عوارض استفاده از کرم‌های آرایشی این است که افراد دارای پوست چرب را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ این کرم‌ها معمولاً چند ساعت و گاهی یک روز کامل روی پوست می‌ماند. افرادی که صورت چرب دارند و از کرم‌های صورت نامناسب یا بعضا تقلبی استفاده می‌کنند، منافذ پوست خود را با مقدار زیادی رنگدانه و سایر مواد شیمیایی پر می‌کنند.

مسدود شدن منافذ پوست منجر به ایجاد جوش در صورت می‌شود. این افراد باید مراقب استفاده از کرم پودر آنتی آکنه به‌صورت موقت و برای زمان کم باشند؛ در همین راستا یک شرکت دانش‌‌بنیان با استفاده از فناوری نانو چندین محصول آرایشی تولید کرده که عارضه‌ای برای افراد در پی ندارند.

حمیدرضا کلیدری، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازنداران و مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان دواگستر می‌گوید: این شرکت دانش‌بنیان در سال ۱۳۹۶ با هدف تولید محصولات با کیفیت مراقبت از پوست و مو با استفاده از تکنولوژی نانو بنیان نهاده شد.

او با بیان اینکه برخی از محصولات ما تاییدیه نانومقیاس را از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو دریافت کرده است، ادامه داد: این شرکت در زمینه آرایشی و بهداشتی محصولات مناسب و کارآمد را بر پایه نانو فناوری تولید می‌کند که برای محیط زیست و سلامت انسان خطری ندارد.

این فناور افزود: ژل ضد آکنه تولیدی ما بر پایه گیاهی تولید شده و استفاده از نانوذرات‌هایی از جنس چربی در آن منجر به اثربخشی بهتر و کوتاه‌تر شدن دوره درمان می‌شود؛ ضمن اینکه این شرکت کرم ضدآفتاب اویل فری با spf۷۰ نیز تولید کرده که طول دوره محافظی آن افزایش یافته، بافت آن ژل‌کرم است و با توجه به بافت سبک آن کرم سریع‌تر جذب پوست می‌شود.

کلیدری مدیرعامل این شرکت یادآور شد:‌ تنها یک کشور آلمانی در دنیا با استفاده از فناوری نانو محصولات آرایشی-بهداشتی تولید می‌کند و با توجه به اینکه اثربخشی این دسته از محصولات بهتر و بافت آنها فوق سبک است، فناوری نانو کمک کرده است تا استفاده از این محصولات برای افراد عارضه‌ای در پی نداشته باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا