آخرین اخباراجتماعیخانوادهسلامت

با استثمار کودکان کار مقابله کنیم

پرداختن به مسائل کودکان کار و خیابان چندوجهی است یک دسته از کودکان کار به‎صورت باندی مورد استثمار قرار گرفته‎اند یک سری هم در کارگاه‌ها فعالیت می‌کنند.

به گزارش هفت‌گرد، احمد احمدی صدر دبیر قرارگاه اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به این‌که ما مخاطبانی داریم که نسل آینده افتخارآمیز این کشور می‌توانند باشند اگر مورد توجه قرار گیرند، گفت: با وجود بیش از ۱۴ دستگاه متولی در حوزه کودک که مکلف به اجرای قوانین و مقررات مقررات وضع شده هستند اما همچنان شاهد کار کودک در خیابان و کارگاه‌ها هستیم.

او گفت: در قرارگاه تحول اجتماعی یک میز مخصوص برای کودکان کار در نظر گرفته شده است. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا قوانین و مقررات برای کودکان در معرض کفایت می‌کند.

دبیر قرارگاه اجتماعی شهرداری تهران با بیان این‌که بیش از ده هزار سازمان مردم نهاد در این حوزه فعالیت می‌کنند. ابراز داشت: هدف ما در قرارگاه این است که به یک مدل مشخص دست پیدا کنیم که ضمن جلب همه نهادهای حاکمیتی یک مدل را ارائه دهیم که مشکلات کودکان کار و خیابان را رفع کنیم.

او ابراز داشت: اگر بخواهیم مسایل اجتماعی کشور را حاکمیتی حل کنیم۴۰ سال دیگر هم بگذرد بازهم هیچ اتفاق دیگری نمی‌افتد. در اینجا همه باید آتش به اختیار عمل کنند دلیل این‌که مسائل اجتماعی در کشور حل نمی‌شود برای این است که نقش حاکمیت و گروه‌های مردمی جابه‌جا شده است حاکمیت باید در مسائل اجتماعی تکیه‌گاه باشند و کار با حضور مردم انجام شود. علاج مسائل اجتماعی توجه ویژه به ظرفیت‌های مردم است.

او ابراز داشت: وقتی یک بحران در کشور ایجاد می‌شود همه باید حضور داشته باشند امروز زمانی نیست که با شعار مشکلات حل شود ما ادعا نداریم که مشکلات کودکان کار در این جلسه حل شود شهرداری تهران ۲۷ مرکز پرتو دارد و چندین چند امکانات دیگر که در این حوزه فعالیت می‌کنند اما پرداختن به مسائل کودکان کار و خیابان چند وجهی است یک دسته از کودکان به کار به‌صورت باندی مورد استثمار قرار گرفته‌اند یک سری از کودکان کار نیز در کارگاه‌ها فعالیت می‌کنند. کار عار نیست و جوهره مرد است و باید با استثمار کودک مقابله کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا