آخرین اخباراجتماعیخانواده

جریمه 118میلیون دلاری گوگل بدلیل تبعیض جنسیتی

شرکت گوگل بدلیل تبعیض جنسیتی و همچنین شکایت سه زن از کارمند این شرکت باید 118 میلیون دلار جریمه پرداخت کند.

به گزارش هفت‌گرد، گوگل موظف است ۱۱۸ میلیون دلار برای تسویه یک شکایت تبعیض جنسیتی پرداخت کند که شامل ۱۵ هزار و ۵۰۰ زن است. طبق بیانیه خبری مربوط به تسویه، این شکایت باید ازسوی یک اقتصاددان کار مستقل مورد مطالعه و ارزیابی قرار گیرد.

در سال ۲۰۱۷ میلادی سه۳ زن شرکت گوگل را متهم کردند که به کارمندان زن دستمزد کمتری می‌دهد. چنین اقدامی خلاف قانون پرداخت دستمزد برابر کالیفرنیا است. طبق شکایت شکاف دستمزد میان کارمندان زن و مرد حدود ۱۷ هزار دلار بوده است. همچنین در شکایت ادعا شده گوگل اجازه نمی‌دهد زنان در شغل خود رشد کنند و آنها را در رده‌های پایین شغلی نگه می‌دارد در نتیجه این امر دستمزد و پاداش کمتری در مقایسه با همکاران مذکر خود دریافت می‌کنند.

شیوه برخورد گوگل با کارمندان از یک سال قبل تحت بررسی بوده است. سال گذشته گوگل توافق کرد تا ۲.۵ میلیون دلار برای تسویه شکایتی بپردازد. در شکایت مذکور ادعا شده بود شرکت به مهندسان زن کمتر حقوق می‌دهد و متقاضیان شغلی با نژاد آسیایی را نادیده می‌گیرد.

اداره اشتغال عادلانه و مسکن ایالت کالیفرنیا به دلیل شکایاتی درباره آزار و تبعیض علیه کارمندان سیاهپوست زن مشغول انجام تحقیقاتی درباره گوگل است.

هالی پیس یکی از شاکیان این پرونده گفته به عنوان زنی که در تمام دوران کاری‌اش در صنعت فناوری فعالیت کرده، امیدوار است اقداماتی که گوگل توافق کرده به عنوان بخشی از فرایند تسویه انجام دهد، برای زنان برابری ایجاد کند. البته شرایط این تسویه باید ازسوی قاضی در یک جلسه استماع بررسی و تایید شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا