آخرین اخبارهنرهای تجسمی

خلق اثر هنری با چوب‌هایی که آب آورده‌اند

دومین مهرواره و نمایشگاه گروهی «آب و آیینه» با عنوان «هنر کار با چوب‌های آب آورده» (Driftwood) از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون از روز ۲۵ خرداد آغاز می‌شود.

به گزارش هفت‌گرد، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، دومین نمایشگاه آب‌وآیینه «هنر کار با چوب‌های آب آورده» حاصل علاقه، تجربه و کار گروهی مربیان و کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل است.

بر اساس این خبر اولین نمایشگاه «آب و آیینه» در سال ۱۳۹۸ برگزار شد و دومین دوره این رویداد هنری بعد از دوران کرونا برپا می‌شود.

در دومین نمایشگاه آب و آیینه، مربیان کانون استان اردبیل با جمع‌آوری چوب‌ها از سواحل دریای خزر، ۱۶۵ اثر را به‌صورت برجسته و نیمه‌برجسته با تکنیک‌ها و روش‌های مختلف خلق کردند که بعد از داوری پایانی، ۷۸ اثر امکان حضور در این نمایشگاه را پیدا کردند.

خلق این آثار هنری با مساعدت معاونت فرهنگی و مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به سرانجام رسیده است.

بسیاری از مربیان کانون اردبیل اعم از پاره‌وقت و تمام‌وقت در فرایند اجرای این نمایشگاه، مشارکت فعال داشته و در محدوده زمانی شش ماهه، در سال ۱۴۰۰ با ویژگی‌های زیست‌محیطی این آثار را خلق کردند.

مهرواره و نمایشگاه گروهی «آب و آیینه» (کار با چوب‌های آب آورده) از روز ۲۵ خرداد تا ۱ تیر ۱۴۰۱، هر روز  از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران دایر است.

چوب‌های آب آورده یا به‌اصطلاح (Driftwood) به چوب‌هایی اطلاق می‌شود که به دلایل مختلف مانند جاری شدن سیل، وزش باد شدید یا سایر رخدادهای طبیعی وارد سیستم دریا یا اقیانوس می‌شوند. این چوب‌ها از بقایای ریشه، شاخه و ساقه‌ درختان و مواردی از این‌ دست است که رنگ و فرم خاصی به خود می‌گیرند و به همین خاطر وسیله مناسبی برای انجام دادن کارهای خلاقانه‌ هنری است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا