آخرین اخباراجتماعیفناوری اطلاعاتمحیط زیست

چین به سازگاری با تغییرات اقلیمی متعهد می‌شود

خطرات ناشی از تغییرات اقلیمی کشور چین را متعهد کرده است تا برنامه‌های مدیریتی خود را با این تغییرات ابو هوایی سازگار کند.

به گزارش هفت‌گرد، به نقل از رویترز، طبق یک سند سیاستی جدید، اقتصاد و جامعه چین در معرض خطر فزاینده تغییرات آب و هوایی قرار دارند و این کشور باید مکانیزم‌‌های سازگاری و قابلیت‌های نظارتی را در هر سطح از دولت بهبود بخشد.

دولت چین در استراتژی ملی سازگاری با تغییرات آب و هوایی آورده است: تغییرات اقلیمی اثرات نامطلوب جدی بر سیستم اکولوژیکی طبیعی کشور وارد کرده و به گسترش و نفوذ در اقتصاد و جامعه ادامه داده است.

در این سند آمده است: تغییرات اقلیمی نه تنها چالش‌های بلند مدتی ایجاد کرده، بلکه چین را در برابر رویدادهای ناگهانی و شدید آسیب‌‌پذیرتر کرده است. بیماری‌های قابل انتقال، آفات و وضعیت آب و هوایی شدید خطر فزاینده‌ای برای سلامت عمومی است.

در سند سیاستی جدید چین اشاره شده است که دولت، سیستم‌های پیشگیری از بلایای مرتبط با آب و هوا را جدید کرده و آسیب پذیری اقتصاد و همچنین اکوسیستم‌های طبیعی را کاهش خواهد داد.

همچنین چین قصد دارد تا سال ۲۰۳۵ یک سیستم ارزیابی اثرات آب و هوایی و خطرات ناشی از آن را در سراسر کشور ایجاد کند و به پروژه‌های بزرگ نیاز است که شامل وضعیت آب و هوایی در ارزیابی‌های اثرات زیست‌ محیطی است.

در این سند هشدار داده شده که ذوب شدن یخ‌‌های دائمی و یخچال‌های طبیعی و گسترش دریاچه‌های یخی باعث اختلال در تامین آب شده است و افزایش سطح دریاها خطر سیل را افزایش داده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا