آخرین اخباراجتماعیشهریمحیط زیست

دومین موج گرمای در اسپانیا و فرانسه

دو کشور اسپانیا و فرانسه دومین موج گرمای سال جاری را تجربه می‌کنند.

به گزارش هفت‌گرد، به نقل از روزنامه گاردین، دومین موج گرمای شدید اسپانیا و جنوب فرانسه را در برگرفته و دمای هوا به اندازه‌ای افزایش داشته است که به‌طور معمول تا ماه جولای یا اوت ثبت نمی‌شود. کارشناسان هشدار می‌دهند که موج گرمای تابستانی زودتر آغاز شده و موارد موج گرما بیشتر خواهد بود.

گفته شده دمای هوا در نزدیکی مدیترانه از ۳۵ درجه سانتیگراد فراتر رفته است و طی روزهای آینده با حرکت توده هوای گرم به سمت شمال، دما به ۳۹ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

به گفته کارشناسان فرانسوی، چنین رویدادهایی به‌ندرت در ماه ژوئن رخ می‌دهد و پس از آن احتمال افزایش دما در پایان ماه وجود دارد. همچنین در صورت تایید تداوم موج گرما، آغاز زود هنگام موج گرما یک رکورد خواهد بود.

در اسپانیا گرم‌ترین دمای ثبت شده در اوایل ماه ژوئن مربوط به ۲۰ سال گذشته است و طی روزهای اخیر دمای هوا در مناطق مختلف این کشور به ۴۰ تا ۴۳ درجه سانتی‌گراد رسیده است.

به گفته کارشناسان هواشناسی، گرمایش جهانی به این معناست که در حال حاضر تابستان در اسپانیا بین ۲۰ تا ۴۰ روز زودتر از ۵۰ سال قبل آغاز شده است. سال گذشته گرم‌ترین و خشک‌ترین سال اسپانیا بوده که دمای هوا در استان “کوردوبا” به بالاترین حد خود یعنی ۴۷.۴ درجه سانتیگراد رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا