آخرین اخبارفرهنگی

آزمون گویندگی در رادیو ادامه دارد

مدیر رادیو صبا از ادامه‌دار بودن آزمون گویندگی و اجرا در این شبکه رادیویی خبر داد.

به گزارش هفت‌گرد، مرحله دوم آزمون تست صدا با هدف کشف استعدادهای گویندگی در ساختمان شهدای رادیو در حال برگزاری است و قرار است از تولیدات شرکت‌کنندگان در قالب برنامه صباگو استفاده شود.

حمیدرضا افتخاری، مدیر شبکه رادیو صبا گفت: آزمون تست گویندگی و اجرا در رادیو صبا به‌صورت دوره‌ای با عناوین مختلف برگزار خواهد شد. هر دوره با مراحل مختلفی طراحی می‌شود که شرکت‌کنندگان برای برگزیده شدن باید مراحل مختلف را با موفقیت طی کند.

او تأکید کرد: این آزمون به صورت چالش برگزار می‌شود، یعنی شرکت‌کنندگان بدون دوره آموزشی باید با استفاده از استعداد و سواد رسانه‌ای خود و راهنمایی‌های داوران تلاش کنند تا در این رقابت به موفقیت دست یابند. در این دوره که در حال برگزاری است، تولیدات برگزیدگان در قالب یک برنامه به نام “صباگو” از رادیو صبا پخش خواهد شد و در نهایت تولید یک کتاب گویا به عنوان جایزه برگزیدگان نهایی این دوره در نظر گرفته شده است.

افتخاری همچنین اعلام کرد: در این مرحله هرکدام از شرکت‌کنندگان با حضور در استودیو به اجرا و گویندگی می‌پردازند. از داوران حاضر در استودیو هم مهبد قناعت پیشه، لاله جلال آبادی و فریبا باقری‌اند که بعد از اجرای شرکت‌کنندگان نکاتی را بابت تقویت صدا، تقویت لحن، اجرا و گویندگی به شرکت‌کنندگان یادآور می‌شوند.

به گفته مدیر رادیو صبا، «گویندگی به عنوان ویترین رادیو است و برگزاری این چالش‌ها و جشنواره‌ها می‌تواند فرصتی برای کشف استعداد در حوزه گویندگی و اجرا باشد.»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا