آخرین اخبارمیراث فرهنگی و گردشگری

امکان سرقت از گنجینه عظیم موزه ملی ایران وجود دارد؟

موزه ملی دارای بیش از ۳ میلیون اثر تاریخی ارزشمند است. پس از ماجرای سرقت صندوق‌های امانات یکی از شعب بانک ملی، هشدارهای لازم را در مورد امنیتی‌تر شدن موزه ملی ایران داده‌ شده است.

به گزارش هفت‌گرد،‌ جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران درباره وضعیت ایمنی موزه ملی، اظهار داشت: هر کجا که در تهران موزه وجود دارد همه استانداردهای امنیتی در مورد آن لحاظ شده است و به‌طور ویژه در موزه ملی ایران علاوه بر استقرار پلیس در ورودی موزه، ۴۰۰ دوربین نیز در محل لحظه به لحظه وضعیت را پایش می‌کنند.

وی افزود: البته با این وجود پس از ماجرای سرقت صندوق‌های امانات یکی از شعب بانک ملی، ما هشدارهای لازم را در مورد امنیتی‌تر شدن موزه ملی ایران به دستگاه‌های مربوطه دادیم، چرا که این موزه دارای رده حفاظتی ویژه است.

وی گفت: اخیرا مجدد وضعیت ایمنی و امنیتی این موزه تقویت شده تا هیچ‌گونه تهدید، مشکل و سرقتی از این موزه نداشته باشیم. پایش‌ها هم همچنان در حال انجام است.

وی اعلام کرد: موزه ملی ایران دارای بیش از ۳ میلیون اثر تاریخی است که تنها در سالن نمایش آن ۳ هزار و ۲۰۰ اثر برای بازدیدکنندگان ارائه شده است.

وی گفت:‌آثار فرهنگی و تاریخی موجود در این موزه از دوران پارینه‌سنگی یعنی یک میلیون سال پیش تا دوران قاجار است و بازدیدکنندگان با مراجعه به این موزه می‌توانند تاریخ ایران را ورق بزنند.

موزه ملی ایران با قدمتی حدود هشتاد سال، نه تنها بزرگترین موزهٔ باستان‌شناسی و تاریخ ایران است، بلکه در فرهنگ موزه‌داری ایران به عنوان موزهٔ مادر محسوب می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا