آخرین اخبارفناوری اطلاعات

بسته حمایتی صندوق نوآوری برای شرکت‌های دانش‌بنیان نوع ۳

معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی از طراحی و اجرای یک بسته حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان نوع سه در این صندوق خبر داد.

به گزارش هفت‌گرد، دکتر روح‌الله ذوالفقاری با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ به نام «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» گفت: در راستای تحقق اهداف این شعار و همزمان با تعیین شرایط مربوط به شرکت‌های دانش بنیان نوع ۳ (مستعد دانش‌بنیان) توسط مرکز تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان، صندوق نوآوری و شکوفایی نیز بسته خدمات مربوط به این شرکت‌ها را طراحی کرده است.

وی افزود: در کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان نوع ۳ در ۹ گروه دسته‌بندی می‌شوند و این شرکت‌ها عمدتاً می‌توانند با توسعه و تکمیل محصولات خود، مجوزهای دانش‌بنیان نوع ۱ یا ۲ را دریافت کنند و صندوق نوآوری رسالت خود می‌داند که با انجام حمایت‌های لازم، زمینه تحقق این موضوع را فراهم کند.

ذوالفقاری اظهار کرد: بسته خدمات مالی صندوق نوآوری و شکوفایی به‌منظور حمایت‌ از شرکت‌های دانش‌بنیان نوع ۳ در حداقل زمان ممکن تدوین و اجرایی شده است. در این بسته خدماتی برای هر شرکت، متناسب با نیازی که در راستای توسعه و تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان خود دارد، خدمت مناسبی تعریف شده است.

وی با تاکید بر اینکه این خدمات در چهار گروه “خدمات توانمندسازی”، “صدور ضمانت‌نامه”، “تسهیلات توسعه‌ای” و “تسهیلات تجاری‌سازی” در نظر گرفته شده‌اند، ادامه داد: تقریبا همه شرکت‌های دانش‌بنیان نوع ۳ می‌توانند از خدمات توانمندسازی و ضمانت نامه استفاده کنند و اعطای تسهیلات توسعه‌ای و تجاری‌سازی بستگی به گروه دانش‌بنیانی نوع ۳ شرکت‌ها دارد.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان نوع ۳ که در استان‌های کم برخوردار فعالیت می‌کنند، می‌توانند از همه خدمات تعریف شده در این بسته استفاده کنند و صندوق نوآوری و شکوفایی سعی کرده است که چابک‌سازی لازم را در فرایندهای پذیرش و ارزیابی این شرکت‌ها نیز اعمال کند و ارائه خدمات به‌دور از بوروکراسی زائد و فرایندهای اداری غیرضروری انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: ما در صندوق نوآوری برای حمایت از این شرکت‌ها محدودیت بودجه‌ای در نظر نگرفته‌ایم و آنها می‌توانند بسته به نیاز و طرحی که دارند، به سامانه ارائه خدمات صندوق (غزال) مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه دهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا