آخرین اخبار

اصلاح مصوبه دولت: محاسبه قیمت اراضی ملی براساس شرایط زمان اولیه واگذاری

معاون گردشگری کشور از اصلاح مصوبه دولت در نحوه محاسبه ارزش‌گذاری قیمت اراضی ملی در اختیار سازمان امور اراضی در زمان صدور سند مالکیت به مجریان طرح‌های گردشگری بر اساس شرایط زمان اولیه واگذاری زمین خبر داد.

به گزارش هفت‌گرد، علی‌‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور با اعلام این خبر بیان کرد: «در راستای کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری در طرح‌های گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی موفق به اصلاح مصوبه‌ای از سوی دولت شده است. بر اساس این مصوبه محاسبه ارزش‌گذاری قیمت اراضی ملی در زمان انتقال سند و صدور مالکیت به مجریان طرح‌های گردشگری براساس شرایط زمان اولیه واگذار شده از سوی سازمان امور اراضی و با در نظر گرفتن ارزش سرمایه‌گذاری مجریان طرح‌ها انجام می‌گیرد.»

او این مصوبه را یکی از مهم‌ترین مشوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری دانست که موجب کاهش هزینه و ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاران می‌شود.

معاون گردشگری کشور تصریح کرد: «پیش از این در سال ۱۳۹۴ طرح‌های گردشگری که از ممنوعیت صدور سند مالکیت برای اراضی ملی در طرح‌های مختلف مستثنی شده بودند در زمان انتقال سند محاسبه ارزش زمین با قیمت روز کارشناسی و با احتساب ارزش سرمایه‌گذاری مجری طرح انجام می‌پذیرفت که با مصوبه جدید دولت این امر اصلاح شد.»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا