آخرین اخبارسلامت

تشخیص تب کودکان با لباس آنتی‌باکتریال

لباس آنتی‌باکتریال تب‌نمای نوزاد تولید شده در یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند دمای بدن کودک را در صورت بروز تب از طریق تغییر رنگ اعلام کند.

به گزارش هفت‌گرد، یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان، لباس آنتی‌باکتریال تب‌نمای نوزاد تولید کرده که این لباس در صورت بروز تب در کودک، تغییر رنگ می‌دهد. این شرکت‌ نانو محصولات دیگری نظیر زیرپوش آنتی‌باکتریال، نانو کلوئید کیتوسان و پودر سیلیکای مزومتخلخل SBA-15 را در لیست محصولات خود دارد.

تب، واکنش دفاعی بدن و علامت یک بیماری است و ممکن است به دلایل مختلف ایجاد شود و این عامل در کودکان می‌تواند علامت بیماری مهمی باشد، به‌خصوص در مواردی که تب طول بکشد یا تکرار شود و اگر در زمان معین تشخیص داده نشود، منجر به اتفاقات خطرناک برای کودکان شده و سلامتی ایشان را به خطر بیندازد.

با توجه به این‌که بچه‌ها قادر نیستند وضعیت جسمی خود را به‌خوبی توصیف کنند، شاید تشخیص تب داشتن یا نداشتن کودک، برای پدر و مادر کاری دشوار باشد. اما والدین می‌توانند به وسیله لباس کودک تب‌نما تب فرزند خود را بلافاصله تشخیص داده و بعد از آن برای درمان آن اقدام کنند.

کودکان نمی‌توانند وضعیت جسمی خود را توصیف کنند
کودکان نمی‌توانند وضعیت جسمی خود را توصیف کنند

به نقل از ستاد نانو، لباس‌های تب‌نمای تولید شده در این شرکت هنگامی که دمای بدن کودک از ۳۷ درجه سانتی‌گراد بالاتر رود، به آرامی تغییر رنگ می‌دهد و با افزایش دما به بالاتر از ۳۸ درجه سانتی‌گراد برسد، کاملا سفید می‌شود.

پس از معالجه کودک و رفع خطر تغییر رنگ لباس به حالت اولیه به والدین نشان می‌دهد که شرایط کودک به حالت طبیعی برگشته است.

فناوری ترموکرومیکی به کار رفته در این محصول با استفاده از ایمن‌ترین مواد اولیه تهیه شده است که با تلاش گروه تحقیق و توسعه (R&D) این مجموعه کاملا بر روی منسوج تثبیت شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا