آخرین اخبارفناوری اطلاعات

حلقه هوشمند جدید با قابلیت نظارت بر ضربان قلب

حلقه هوشمند جدید گوچی با قابلیت نظارت بر ضربان قلب، استرس و تشخیص بیماری معرفی شد.شرکت گوچی حلقه‌ هوشمند جدیدی موسوم به Gucci x Qura معرفی کرده است که می‌تواند سطح استرس یا احتمال بیمار بودن کاربر را به او اعلام کند.

به گزارش هفت‌گرد،این‌ روزها شاهد معرفی محصولات هوشمند مختلفی هستیم. معمولاً اضافه‌شدن کلمه‌ هوشمند به گجت‌ها، نشان می‌دهد که دستگاه مدنظر می‌تواند علاوه‌بر عملکرد اصلی، کارهای بیشتری انجام دهد. هوشمند بودن به‌معنی امکان کنترل محصول مدنظر از طریق برنامه است. علاوه‌براین، تولید محصولات هوشمند غیردیجیتال نیز روبه‌افزایش است. به‌عنوان مثال، گوچی (GUCCI) به‌تازگی حلقه‌ هوشمند جدیدی به‌‌نام x Qura معرفی کرده است که نه‌تنها ظاهر زیبایی دارد؛ بلکه قابلیت‌های هوشمندی مثل نظارت بر سلامت را ارائه می‌دهد.

به‌گزارش Gizchina، هدف استارتاپ Qura که روی تولید ابزارهای پوشیدنی کوچک تمرکز دارد، این است که عملکردها و قابلیت‌های گجت‌های پوشیدنی نسبتاً بزرگ‌تر را در ابزارهای کوچک‌تر ارائه دهد. حلقه‌ گوچی x Qura محصول نهایی این استارتاپ است که می‌تواند نام آن را بیشتر سر زبان‌ها بیندازد.

همان‌طور‌که اشاره شد، استارتاپ Qura به‌تازگی با برند معروف گوچی وارد همکاری شده است تا حلقه‌ زیبای x Qura را تولید کند. این محصول از کوراندوم مصنوعی سیاه استفاده می‌کند. در نگاه اول، متوجه خواهید شد که این حلقه محصولی از برند گوچی است؛ زیرا علامت G به‌طور پیوسته و به‌شکل الگوی مشعل روی آن دیده می‌شود. جنس لوگو ثبت‌شده روی این حلقه از طلای زرد ۱۸ عیار است و از فناوری جدید نسل سوم Qura نیز بهره می‌برد؛ قابلیتی که به کاربران اجازه می‌دهد روی ضربان‌قلب، خواب، فعالیت‌های ورزشی و… نظارت کنند.

حلقه‌  x Qura
حلقه‌ x Qura

حلقه‌ هوشمند x Quara محصول پوشیدنی کوچک و سبکی است و فقط چهار گرم وزن دارد. این حلقه‌ هوشمند می‌تواند اطلاعات ضربان قلب و تعداد تنفس کاربر را جمع‌آوری و آن‌ها را با دمای بدن و سایر داده‌ها ترکیب کند تا سطح استرس یا احتمال بیمار بودن را تشخیص دهد. این گجت با بررسی شریان‌های انگشت، می‌تواند ضربان قلب کاربر را با دقت بیشتری درمقایسه‌با ساعت‌های هوشمند نیز اندازه‌گیری کند.

کاربران می‌توانند نتایج تحلیلی دقیقی از اطلاعاتی به‌دست بیاورند که حلقه‌ هوشمند x Qura ثبت کرده است. همه‌ داده‌ها از امتیاز کیفیت خواب گرفته تا فعالیت‌های ورزشی و آمادگی بدن در اپلیکیشن Qura به‌طور خلاصه نشان داده خواهد شد. این شرکت ثابت کرده است می‌تواند داده‌های علمی را درباره‌ی نحوه‌ بهینه‌سازی روزانه وضعیت جسمانی کاربر ارائه دهد که البته این ویژگی با خرید اشتراک پولی ماهانه‌ ۶ دلاری در دسترس افراد خواهد بود

مشتریان می‌توانند حلقه‌ هوشمند گوچی x Qura را با قیمت ۹۵۰ دلار در فروشگاه‌های منتخب سراسر جهان بخرند. این خرید شامل اشتراک عضویت مادم‌العمر Qura نیز می‌شود؛ بنابراین با خرید بسته‌ ۹۵۰ دلاری، به تهیه‌ اشتراک پولی اضافه نیازی نخواهید داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا