آخرین اخبارمیراث فرهنگی و گردشگری

تهران و باتمانِ ترکیه نشست توسعه همکاری‌های گردشگری گذاشتند

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران از برگزاری نشست توسعه همکاری‌های گردشگری با استان باتمان ترکیه با هماهنگی و دعوت انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران در تهران خبر داد.

به گزارش هفت‌گرد، از روابط عمومی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران، پرهام جانفشان روز شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱  با اشاره به نشست توسعه همکاری‌های گردشگری با استان باتمان ترکیه گفت: این نشست که با حضور مقامات دولتی و بخش خصوصی استان باتمان ترکیه برگزار شد که بیشتر با هدف آشنایی دو طرف از ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌دستی برای توسعه همکاری‌های متقابل بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران عنوان کرد: ظرفیت‌های استان تهران در صادرات صنایع‌دستی به ویژه در بخش شیشه و آبگینه و همچنین جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی برای جذب گردشگران از استان باتمان بیان شد.»

او افزود: در ۲ روز اهم جاذبه‌های گردشگری استان تهران و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در قالب یک تور با همکاری انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران به میهمانان دعوت شده از استان باتمان نشان داده شد که امیدواریم با تداوم این نشست‌ها ‌شاهد انجام تفاهم‌نامه‌های مشترک برای همکاری در بخش گردشگری باشیم.

حرمت اله رفیعی رپیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ایران در این نشست گفت: باتمان از استان‌های بزرگ کشور ترکیه با جاذبه‌های متعدد تاریخی و طبیعی است. تعریف یک مقصد گردشگری جدید در مسیر تهران، اصفهان، شیراز با محوریت تهران برای حضور گردشگران از استان باتمان یکی از اهداف این نشست بود.

او افزود: در این نشست معاون استاندار باتمان، فرماندار حسن‌کیف‌، شهردار باتمان، مدیرکل میراث‌فرهنگی باتمان، مدیر موزه باتمان و رئیس انجمن آژانس‌های مسافرتی باتمان حضور داشتند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا