آخرین اخبارکتاب

بازار هنر معاصر؛ انتشار دومین ویژه‌نامه‌ آرت‌چارت

دومین ویژه‌نامه‌ آرت‌چارت با عنوان «بازار هنر معاصر» منتشر شد.

به گزارش هفت‌گرد، آرت‌چارت در ادامه‌ فعالیت‌های پژوهشی خود در حوزه اقتصاد هنر و به بهانه‌ برگزاری شانزدهمین دوره‌ حراج تهران، در این ویژه‌نامه سراغ بررسی بازار هنر معاصر ایران رفته است. بخش مقالات این ویژه‌نامه به مباحث اقتصاد هنر معاصر اختصاص یافته و به معرفی جریان کلی هنر معاصر ایران، روند‌های قیمت‌گذاری آثار هنر معاصر و چالش‌های پیش‌روی هنرمندان، دیلر‌ها، گالری‌ها، کارشناسان قیمت‌گذاری و دیگر بازیگران این حوزه می‌پردازد. علاوه بر این در شماره جدید، عملکرد اقتصادی ۹ هنرمند مدرن و معاصر ایرانی که در حراج‌های داخلی و خارجی بازار گسترده و فعال داشته‌اند، بررسی شده است.

مجموع فروش هنرمندان، نرخ رشد، تغییرات ارزش آثار در سال‌های متمادی و عملکرد خانه‌های حراج بین‌المللی در خرید و فروش آثار این هنرمندان از جمله موضوعاتی است که آرتچارت با استفاده از داده‌ها و تحلیل‌های آماری خود به آن‌ها پرداخته شده است. بازار آثار هنرمندان شاخصی نظیر عباس کیارستمی، رضا مشیری، شهریار احمدی، واحد خاکدان، فریده لاشایی، کوروش شیشه‌گران، مسعود قندریز و…. موضوع بررسی‌های این مجله بوده است. این مجموعه در قالب یک نسخه پی‌دی‌اف به‌صورت رایگان در دسترس عموم هنردوستان و علاقه‌مندان این عرصه قرار گرفته است.

آنچه در ویژه‌نامه‌ «بازار هنر معاصر» می‌خوانیم: «هنر نوگرای ایرانی؛ از مدرنیسم تا هنر معاصر»، «تحلیل آماری عملکرد اقتصادی ۹ هنرمند مدرن و معاصر ایرانی»، «رویه‌های بازار هنر معاصر»، «هنرِ قیمت‌گذاریِ آثار هنری»، «سردرگمی در ارزش‌گذاری هنر معاصر»، «تفاوت قیمت‌گذاری آثار هنرمندان جوان و هنرمندان باسابقه»، «چگونگی افزایش قیمت آثار هنرمندان»، «تابوی کاهش قیمت برای دیلر‌ها و هنرمندان».

ویژه‌نامه آرتچارت از طریق لینک زیر و به صورت رایگان در اختیار علاقمندان به هنر و بازار هنر قرار دارد: https://b2n.ir/u69531

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا