آخرین اخبارمیراث فرهنگی و گردشگری

«بارش بشقاب پرنده‌ها» در کاخ نیاوران

نمایشگاه هنر تصویرگری «بارش بشقاب پرنده‌ها» عصر جمعه ـ ۱۰ تیرماه ـ با حضور هنرمندان خالق آثار در تالار آبی کاخ موزه نیاوران افتتاح شد.

به گزارش هفت‌گرد، این نمایشگاه با شرکت ۱۲۰ جهان‌گرد و ایران‌گرد به‌عنوان نویسنده و ۱۲۰ هنرمند تصویرگر حرفه‌ای برگزار شده است.

آثار به نمایش گذاشته در این نمایشگاه با موضوعات برگرفته از نمادهای فرهنگی و گردشگری کشورها یا مناطق ایران همچون اقلیم و جغرافیا، تاریخ و فرهنگ، مردم‌شناسی، عقاید، آداب و رسوم، باورها و افسانه‌ها، اسطوره‌ها، سبک زندگی، لباس، غذا و هنرهای معماری و موسیقی خلق شده‌اند.

بر اساس این گزارش، نحوه خلق آثار نمایشگاه به این شکل است که جهان‌گردان و ایران‌گردان هر کدام توصیف و نگاه خود را از فضای فرهنگی و گردشگری یک کشور یا یک قوم و منطقه از ایران، روایت و نگارش کرده‌اند. سپس این آثار مکتوب توسط هنرمندان تصویرگر بر روی بشقاب‌هایی با ابعاد بزرگ تصویرگری شده است. همچنین بشقاب‌های به نمایش درآمده در این نمایشگاه همچون سفیران و پرندگانی هستند، که گویی از سفر آمده‌اند تا آینه‌ای برای بازگویی فرهنگ، تمدن و گردشگری ۱۰۰ کشور و ۲۰ منطقه ایران باشند

این نمایشگاه با همکاری مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران و گروه گردونه مهرگان و با حمایت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شده است. علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه می‌توانند تا ۱۶ تیر ۱۴۰۱ از ساعت ۱۱ تا ۱۷ به تالار آبی کاخ موزه نیاوران مراجعه کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا