آخرین اخبارتئاتر

برادوی ماسک‌ از چهره‌ها برداشت!

ضرورت استفاده از ماسک در سالن‌های نمایش برادوی سرانجام از بین رفت، در حالی که خطر بازیگران را تهدید می‌کند.

به گزارش هفت‌گرد به نقل از آسوشیتدپرس، برادوی از اول جولای ضرورت استفاده از ماسک در سالن‌های نمایش را حذف کرد.

به این ترتیب استفاده از ماسک در همه ۴۱ سالن نمایش برادوی دیگر اختیاری خواهد بود. این در حالی است که استفاده از ماسک در مکان‌های شلوغ و پرتجمع مانند مترو و اتوبوس هنوز برقرار است.

تماشاخانه‌های برادوی و مالکان و تهیه‌کنندگان خصوصی تاکید داشتند که اجباری بودن استفاده از ماسک موجب شده تا وضعیت فروش بلیت آنها همچنان پایین بماند. با این حال برخی از هنرمندان هنوز معتقدند برای دور نگه داشتن بازیگران و گروه تولید، پیشگیری باید هنوز اولویت نخست باشد.

برادوی گفته است این سیاست به‌صورت ماهانه ارزیابی می‌شود، هرچند هنوز تماشاگران تشویق می‌شوند در سالن‌های نمایش ماسک داشته باشند.

در ماه مارس (اسفند) گفته شده بود تا ۳۰ آوریل این ضرورت ادامه می‌یابد و در آن زمان نیز تا آغاز جولای استفاده از ماسک باز هم تمدید شده بود.

در ماه می (اردیبهشت) بیشتر سالن‌های برادوی الزام ارائه مدارک واکسیناسیون تماشاگران را برداشتند و در حالی که اجباری بودن ماسک در سینماها و رستوران‌های نیویورک مدتی بود حذف شده بود، اما در برادوی این امر هنوز اجباری بود.

رئیس اتحادیه سالن‌های تئاتر برادوی با تاکید بر اینکه میلیون‌ها نفر به تماشای هفتاد و پنجمین دوره اهدای جوایز تونی نشستند تا نشان دهند چقدر به جادوی نمایش باور دارند، گفت از زمان بازگشایی برادوی در پاییز گذشته میلیون‌ها نفر حضور در سالن‌های نمایش را دوباره تجربه کردند.

با این‌حال او توضیحی درباره آمار فروش نداد و واقعیت این است که آمار فروش بلیت در فصل ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ بیش از ۵۰ درصد پایین‌تر از قبل است و بسیاری از نمایش‌ها به دلیل شیوع بیماری در بازیگران یا خدمه تولید اجراهایشان را لغو کردند. درآمد هفته منتهی به ۱۹ ژوئن برادوی به ۲۹ میلیون دلار کاهش یافت.

هفته پیش تست کووید هیو جکمن که در حال حاضر در «مرد موسیقی» بازی می‌کند دوباره مثبت شد و وی نقش خود را به مکس کلیتون داد. همین امر موجب شد تا نیویورک تایمز با برداشته شدن ضرورت استفاده از ماسک با انتشار مطلبی با عنوان «به خاطر هیو جکمن ماسک بزنید» از مردم بخواهد به صورت خودخواسته این امر را ادامه دهند.

هفته پیش هم ۶ نفر از گروه ۱۱ نفره بازیگران نمایش «لحظه‌ها» بیمار شدند که یکی از آنها بلر براون ۷۰ و چند ساله بود که از آغاز کووید تاکنون با دقت زیاد از حضور در مراکز عمومی اجتناب کرده بود.

قدیمی بودن سالن‌های نمایش برادوی و بدون پنجره بودن آنها که اغلب هم امکان تهویه درستی ندارند، از عواملی است که عوامل صحنه را از برداشتن ماسک‌ها بیمناک کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا