آخرین اخبارفناوری اطلاعات

فایرفاکس از ردیابی URL کاربران جلوگیری می‌کند

آپدیت جدید مرورگر فایرفاکس ردیاب‌های URL را به طور خودکار حذف می‌کند تا حریم خصوصی کاربر را ارتقا دهد.

به گزارش هفت‌گرد، به نقل از گیزموچاینا، مرورگر موزیلا فایرفاکس جایگزینی برای مرورگر کروم گوگل به حساب می‌آید. فایرفاکس نیز ویژگی‌های مشابه کروم را برای کاربران عرضه کرده است.

اما در این اواخر فایرفاکس سعی دارد به‌جای آنکه به جایگزینی برای کروم تبدیل شود، یک مرورگر برتر باشد. برای این منظور شرکت موزیلا روی قابلیت های حفظ حریم خصوصی کاربر تمرکز کرده است. در همین راستا با آپدیت «فایرفاکس v۱۰۲» جدیدترین قابلیت مرورگر در این زمینه ارائه شده که به‌طور خودکار ردیاب‌ها را از URL وب سایت‌ها حذف می‌کند.

برای توضیح بیشتر باید خاطرنشان کرد که شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک، مارکتو، هاب استاپ و غیره از پارامترهای جستجوی URL مخصوصی برای ردیابی کلیک کاربران روی لینک‌ها استفاده می‌کنند.

این URL های خاص به‌طور کل برای ردیابی فعالیت کاربر در وب ساخته شده‌اند. مرورگر فایرفاکس در آپدیت جدید یک URLکوتاه تر در اختیار کاربر قرار می‌دهد که تمام URL های ردیابی دیگر را مسدود می‌کند.

این ویژگی پارامترهای مختلف جستجویی را حذف می‌کند که شرکت‌های ذکر شده، به کار می‌گیرند.

برای فعال‌سازی قابلیت مذکور کافی است کاربر مرورگر فایرفاکس را باز کند به بخش تنظیمات برود و روی قسمت «حریم خصوصی و امنیت» کلیک کند، سپس ویژگی «حفاظت ردیابی پیشرفته» را به «حفاظت ردیابی سختگیرانه» تغییر دهد.

باید به یک نکته اشاره کرد که این ویژگی فقط زمانی کار می‌کند که در وضعیت نرمال از مرورگر استفاده شود و در حالت Private نباشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا