آخرین اخبارشهری

خیزش گرد و خاک در جنوب و غرب تهران؛ کاهش نسبی دما از چهارشنبه

بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران آسمانی صاف تا کمی ابری و همراه با وزش باد و خیزش گرد و خاک و کاهش دما از چهارشنبه(۲۲ تیرماه) آینده پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش هفت‌گرد، بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا کمی ابری، در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد و گاهی وزش باد نسبتا شدید و در نواحی جنوبی و غربی استان گاهی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

در شرق استان برای روزهای سه‌شنبه تا پنجشنبه(۲۱ تا ۲۳ تیرماه) گاهی وزش باد شدید مورد انتظار است. طی امروز و فردا (۲۰ و ۲۱ تیرماه) روند افزایش دما و از چهارشنبه (۲۲ تیرماه)کاهش نسبی دما در استان پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا( ۲۱ تیرماه) صاف و تا قسمتی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد و طی ‌چهارشنبه (۲۲ تیرماه) صاف وتا قسمتی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ از وزش باد شدید به‌خصوص در ساعات بعدازظهر و شب، احتمال شکستن درختان فرسوده، خیزش موقت گردوخاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی، احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و سازه‌های نیمه‌کاره طی روز سه‌شنبه ( ۲۱ تیرماه) در نیمه‌جنوبی استان تهران خبر داد.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش آسیب‌های احتمالی، مستحکم‌سازی سازه‌های موقت و تبلیغاتی، محافظت از تاسیسات حساس به گردوخاک، احتیاط در تردد افراد دارای بیماری تنفسی در فضای باز و عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده را توصیه می‌کند.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا