آخرین اخبارشهری

ضرورت توجه به ناحیه‌محوری در اجرای پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی پایتخت

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت توجه به ناحیه‌محوری در اجرای پروژه های فرهنگی و اجتماعی پایتخت تاکید کرد.

به گزارش هفت‌گرد، نرگس معدنی پور، با بیان اینکه می‌بایست در حوزه مدیریت شهری از بزرگ‌ترین واحدِ شهری تا کوچک‌ترین واحد مورد توجه قرار گیرد، گفت: در مدیریت شهری نیاز است تا به تمام بخش‌ها و سطوح شهری توجه شود و مقوله ناحیه‌محوری نیز مورد توجه قرار گیرد.

او ادامه داد: اساسا اگر ما بخواهیم در تهران توفیقی به‌دست آوریم قطعا باید ماموریت‌ها را در سطوح مختلف شهری در نظر گرفته و اقدامات را در محورهای محله، ناحیه، منطقه و کلان شهر مورد توجه قرار داد. این روند در سال‌های گذشته در حوزه ناحیه‌محوری نادیده گرفته شده بود و ضرورت دارد این حلقه به چرخه خود بازگردد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در دوره ششم مورد توجه قرار دادن جایگاه ناحیه‌محوری در کنار سایرحوزه‌های شهری را مد نظر قرار داده است، گفت: اخیرا نیز در جلسه‌ای که با شهردار و مدیران منطقه ۱۷ تهران در شورای فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری منطقه داشتیم بر ضرورت توجه به نقش و اهمیت شورای فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری منطقه و استفاده از ظرفیت و نظرات اعضای آن به‌عنوان‌ صاحب‌نظران حوزه فرهنگی و اجتماعی منطقه تاکید شد.

و با بیان اینکه منطقه ۱۷ به دلیل وجود شهروندان شهیدپرور باید در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیشرو و الگو باشد، ادامه داد: با این‌حال در کنار ویژگی‌های منحصر به‌فرد، چالش‌های زیادی از جمله بافت فرسوده، تراکم جمعیت و … در منطقه ۱۷ مشاهده می‌شود که در این جلسه بودجه فرهنگی و اجتماعی منطقه مورد بررسی قرار گرفت که در سال ۱۴۰۱ بودجه معاونت فرهنگی در این منطقه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ برابر شده است که این خود یک جهش بزرگ در بودجه منطقه به حساب می‌آید.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از اجرای بیش از ۱۱ پروژه احداثی جدید در حوزه فرهنگی و اجتماعی در منطقه ۱۷ خبر داد و خاطرنشان کرد: وجود تنها نکته نگران کننده درخصوص پروژه‌های احداثی، زمان‌بر بودن جذب اعتبارات است که در طول یک‌سال نمی‌توان پروژه‌ها را به نتیجه رساند؛ لذا در این جلسه بر ضرورت برنامه‌ریزی مناسب جهت تحقق پروژه‌ها تاکید شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا