آخرین اخبارمیراث فرهنگی و گردشگری

جنگلی که فریاد می‌زند!

این جنگلی که فریاد می‌زند در ابتدا روستای «سربرج» در منطقه طرقبه قرار دارد که همزمان با تاریکی هوا صداهای عجیب وهولناکی از میان درختان سر به فلک کشیده آن  به گوش می‌رسد.

به گزارش هفت‌گرد، برخی از ساکنان سربرج  این صدا را به آوا جیرجیرک‌ها، و عده‌ای دیگر این صداهای وحشتناک را به ملخ‌هایی مربوط می‌دانند که زمانی، به این قسمت هجوم آوردند. برخی دیگر نیز این جنگل را نفرین‌شده می‌دانند و معتقدند این منطقه، محل اسکان شیاطین و اجنه می‌باشد و هنگام شب در روستا پرسه می‌زنند و این صداهای مخوف را ایجاد می‌کنند.

 ابراهیم عرب، دهیار این روستا می‌گوید: وقتی که ملاحظه کردیم این صداها موجب ترس و وحشت ساکنان و اهالی محله شده، این موضوع را به بخشداری منطقه اطلاع دادیم و خواستار رفع مشکل شدیم.

آن ها نیز کارشناسانی به این منطقه فرستادند و اعلام کردند این صدا به نوع خاصی از جیرجیرک‌ها مربوط می‌شود که همزمان با پرآب شدن رودخانه سربرج، به این روستا هجوم می‌آورند و در بین درختان و پوشش‌های گیاهی مخفی می‌شوند.

 گاه تعداد این جیرجیرک‌ها به 3000 جیرجیرک بر روی هر درخت می‌رسد که همین امر سبب شده آواز دسته جمعی آن‌ها شبیه به فریاد و جیغ به نظر برسد. عمر این جیرجیرک‌ها معمولا چهل روز است و بعد از این مدت از بین می‌روند.

روستای سربرج به دلیل داشتن این پدیده هولناک سالانه گردشگران و توریست‌های زیادی را پذیرا می‌شود. جنگلی که فریاد می‌زند همواره مورد توجه دوستداران هیجان می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا