آخرین اخبارسینما

اقدام بحث‌برانگیز دیزنی پلاس

اقدام سامانه نمایش آنلاین دیزنی پلاس با قرار دادن آثار با درجه سنی (محدود ـ R) با انتقاد شدید شورای تلویزیون والدین آمریکا همراه شد.

به گزارش هفت‌گرد به نقل از سی‌ان‌ان، سامانه نمایش آنلاین دیزنی پلاس متعلق به کمپانی دیزنی چند فیلم با درجه سنی «R» (محدود) شامل فیلم‌های «ددپول»، «ددپول ۲» و «لوگان» را در اختیار مخاطبان خود قرار داد؛ فیلم‌هایی که پر از خشونت، مضامین مربوط به بزرگسالان، فحاشی، برهنگی و مصرف الکل است که برای کاربران کودک به هیچ عنوان مناسب نیست.

شورای تلویزیون والدین (PTC) در آمریکا با انتقاد شدید نسبت به این اقدام دیزنی پلاس  در بیانیه‌ای اعلام کرد که دیزنی پلاس در سال ۲۰۱۹ قول داده که فیلم‌هایی با درجه سنی نهایتا بزرگسال را عرضه کند اما با تصمیم اخیر خود، قولش را به بدترین شکل زیر پا گذاشت.

سامانه نمایش آنلاین دیزنی پلاس (+Disney) در سال ۲۰۱۹ آغاز به کار کرد و تمرکز خود را بر روی ارائه محصولاتی خانوادگی با درجه G (عمومی) و PG (با نظارت والدین) گذاشت و با این رویکرد موفق عمل کرد و ۱۴۰ میلیون مشترک را در کمتر از سه سال جذب کرد اما حالا در رقابت با سرویس‌هایی چون نتفلیکس و دیگر رقبا تلاش کرده محتوایی فراتر از وعده‌های خانواده محورش را هم عرضه کند.

بسیاری از کاربران سامانه نمایش دیزنی پلاس از این پس باید از تنظیمات و کنترل‌های خاص برای عدم نمایش محتوای نامناسب برای کودکان خود استفاده کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا