آخرین اخبارسینماکتاب

نقاشی‌های جالب خالق ارباب حلقه‌ها را در آستانه انتشار سریال ببینید

صداهای ضبط ‌شده، ویدیو، دست‌نوشته‌ها و نقاشی‌های جی.آر.آر. تالکین، خالق ارباب حلقه‌ها، از جمله مطالب جالبی است که در وبسایت بنیاد تالکین پیدا می‌شود.

به گزارش هفت‌گرد، جی.آر.آر تالکین، خالق دنیای ارباب حلقه‌ها، علاوه بر نویسندگی، دستی هم بر آتش طراحی و نقاشی داشت. امسال بنیاد تالکین در وبسایتش، در زمان به‌روزرسانی که تاریخش مصادف بود با تاریخ زمانی که فرودو و سم در سفری دهشتناک راهی موردور شدند، تعدادی از نقاشی‌های منتشرنشده او را به نمایش گذاشت.

در وبسایت بنیاد تالکین البته می‌توانید دست‌نوشته‌های این نویسنده، صداهای ضبط‌ شده از او و کلیپ‌هایی ویدیویی با حضور تالکین و پسرش کریستوفر پیدا کنید (نویسنده در سال ۱۹۷۳ و پسرش در سال ۲۰۲۰ درگذشت.)

جان رونالد روئل تالکین از دانشگاهیان برجسته دانشگاه آکسفورد بود که در اوقات فراغت خود داستان و شعر می‌نوشت، نقاشی می‌کرد و زبان‌ و الفبا اختراع می‌کرد.

هابیت و ارباب حلقه‌ها، معروف‌ترین آثار او، در دنیای خیالی سرزمین میانه اتفاق می‌افتند. ارباب حلقه‌ها با بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه فروش یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تمام دوران است و به ده‌ها زبان ترجمه شده است. نسخه اقتباس سینمایی این داستان‌ها، سه‌گانه ساخته پیتر جکسون نیز بسیار پرطرفدار و البته پرسود بود.

در سال‌های ۱۹۵۴ و ۱۹۵۵، زمان اولین انتشار کتاب‌ها، کریستوفر تالکین  بسیاری از نقشه‌های اصلی را که جزئیات سرزمین میانه را نشان می‌داد، نقاشی‌ کرد. دو دهه پس از مرگ جی. آر. آر. تالکین، او کتاب‌های سیلماریلیون، داستان‌های ناتمام، برن و لوثین و تاریخ سرزمین میانه را منتشر کرد که دنیای پیچیده الف‌ها و کوتوله‌ها را که توسط پدرش خلق شده بود، به تصویر می‌کشید.

تعدادی از نقاشی‌های دیده نشده خالق ارباب حلقه‌ها را ببینید:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا