آخرین اخبارفناوری اطلاعات

برگزاری روز فناوری ایران در نمایشگاه جیتکس 2022

در حاشیه برگزاری نمایشگاه جیتکس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های حوزه فناوری اطلاعات در دوبی، روز فناوری ایران در این نمایشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش هفت‌گرد، محمدرضا طلایی با اشاره به برگزاری نمایشگاه جیتکس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های جهان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، با بیان اینکه این رویداد از  ۱۸ تا ۲۲ مهرماه سال جاری در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار می‌شود، گفت: با مجوزی که سازمان توسعه تجارت ایران برای اتحادیه صادر کرده‌ است، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران امسال مسوولیت اعزام هیات تجاری ایران به نمایشگاه جیتکس و برگزاری روز فناوری ایران در این نمایشگاه را بر عهده دارد.

او تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود نمایشگاه با مشارکت بیش از چهار هزار غرفه‌دار، ۸۰۰ استارت‌آپ، هزار سخنران و شخصیت علمی، ۲۰۰ نهاد دولتی، ۴۰۰ سرمایه‌گذار از ۱۷۰ کشور برگزار شود و بیش از ۱۰۰ هزار نفر از آن بازدید کنند.

طلایی خاطرنشان کرد: با توجه به نامگذاری سال جاری به‌عنوان سال «تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» و با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از زمره دانش‌بنیان هستند و همچنین برنامه‌های دولت برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی با همسایگان، مشارکت نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۲ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌شود.

رییس هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران اعزام ۱۰ استارت‌آپ برگزیده برای شرکت در نمایشگاه نورت استار را از جمله برنامه‌های امسال نمایشگاه جیتکس دانست و یادآور شد: تا پیش از این بخشی از نمایشگاه جیتکس با عنوان فیوچراستارز برگزار می‌شد، اما از سال جاری به‌عنوان یک نمایشگاه مستقل به موازات جیتکس برگزار می‌شود.

طلایی ادامه داد: همزمان با برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس در دوبی و در راستای پروژه مشترک سازمان توسعه تجارت با مرکز بین المللی تجارت (ITC) ۱۰ استارت‌آپ ایرانی از سوی سازمان توسعه تجارت به دوبی اعزام می‌شوند.  این ۱۰ استارت‌آپ پس از ثبت نام و ارزیابی کیفی استارت‌آپ‌ها از سمت نمایندگان دو سازمان، انتخاب می‌شوند.

او ادامه داد: قرار است امسال در سومین روز نمایشگاه جیتکس، همایش بزرگی با عنوان روز فناوری ایران در این نمایشگاه برگزار شود. شرکت‌کنندگان در این همایش علاوه بر معرفی محصولات خود برای بازدیدکنندگان و همتایان خارجی، درج معرفی کسب و کار و محصولات در دایرکتوری دیجیتال، شبکه‌سازی با مشارکت‌کنندگان ایرانی و خارجی و آشنایی با رقبای خارجی می‌توانند از امکانات ویژه مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی برای برگزاری ملاقات‌های تجاری و B2B بهره‌مند شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا