آخرین اخبارفناوری اطلاعات

برنامه‌های ماسک برای زندگی در سیاره سرخ؛ ایجاد خط زمین – مریخ با هزار استارشیپ!

ایلان ماسک در مقاله‌ای که در مجله فضای مجازی چین منتشر شده است، جاه‌طلبی‌های خود را برای تبدیل شدن انسان به «موجودی چند سیاره‌ای» مطرح کرد.

به گزارش هفت‌گرد و به نقل از اینسایدر، همانطور که بلومبرگ گزارش داد، این مجله توسط اداره فضای سایبری چین، یک آژانس قدرتمند که بر امنیت داده‌های چندین شرکت بزرگ نظارت دارد، اداره می‌شود.

ماسک در این مقاله که توسط یانگ لیو، روزنامه‌نگار آژانس مطبوعاتی دولتی چین، شینهوا، ترجمه شده، نوشت: «تمدن بشر زمانی می‌تواند ادامه یابد که زمین دیگر قابل سکونت نباشد و این بسته به آن است که ما بتوانیم با یک سفینه فضایی به خانه جدیدی پرواز کنیم.»

ماسک اضافه کرد که اولین گام برای دستیابی به این هدف کاهش هزینه سفر فضایی است که به گفته او اسپیس‌ایکس برای انجام آن تاسیس شده است.

در ترجمه مصاحبه این میلیاردر آمده است که او تمدن بشری را به عنوان یک «شمع کوچک ضعیف» یا «نور درخشان در فضای خالی» می‌بیند که برای زنده ماندن باید بین‌سیاره‌ای شود.

ماسک افزود که بزرگ‌ترین امید او به انسان‌ها برای ایجاد شهری خودکفا در مریخ است.

بنیانگذار تسلا و اسپیس‌ایکس بارها از برنامه‌های خود برای استعمار مریخ صحبت کرده است. او در این مقاله گفت که قصد دارد اسپیس‌ایکس دست‌کم هزار موشک استارشیپ بسازد تا گروه‌هایی از پیشگامان را به این سیاره بفرستد.

نمایندگان ایلان ماسک بلافاصله به درخواست اینسایدر برای اظهار نظر پاسخ ندادند، اما یک سخنگوی او به بلومبرگ تایید کرد که ماسک این مقاله را نوشته است.

بر اساس ترجمه، این مقاله از خوانندگان به عنوان «دوستان چینی» یاد می‌کند و «شریک‌های چینی همفکر» را تشویق می‌کند تا به ماسک در کاوش چشم‌انداز او برای آینده اکتشاف فضایی بپیوندند.

چین در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های تولیدی خودروهای تسلا است. تولیدات کارخانه گیگا شانگهای نیمی از کل تولید جهانی آن در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داد و در ژوئن ۲۰۲۲ به بالاترین حد خود رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا