آخرین اخبارشهری

دوچرخه برانید و کسب درآمد کنید؛ راه حل شهردار پرتغالی برای دوچرخه

شهرداری براگای پرتغال از ۵۰۰ کاربر دوچرخه برای شرکت در یک پروژه اروپایی به‌نام “Bicification” دعوت کرده است. نام این جنبش به‌معنای افزایش استفاده از دوچرخه برای ترددهای شهری است.

به گزارش هفت‌گرد، شرکت کردن در این پروژه برای داوطلبان مزیت مالی دارد زیرا دوچرخه‌سواران بسته به مسافتی که در شهر طی کرده‌اند می‌توانند درآمد کسب کنند. پیام این پروژه “هرچه بیشتر دوچرخه‌سواری کنید، بیشتر پول به دست می‌آورید” است. هر کاربر می‌تواند ماهانه حداکثر ۲۸ یورو درآمد داشته باشد. علاوه بر این، پول نقد را می‌توان در مغازه‌های محلی خرج کرد که راهی برای تقویت اقتصاد کسب‌وکارهای شهر است.

از طریق سیستم جی‌پی‌اس و اپلیکیشن موبایلی مرتبط، امکان نظارت بر سفرهای انجام شده با دوچرخه وجود خواهد دارد و به این ترتیب پیشرفت‌هایی که امکان ارائه مشوق‌های مالی را فراهم می‌کند، پیگیری می‌شود.

افراد برای پیوستن به این پروژه، تنها کاری که باید انجام دهند این است که در براگا زندگی یا کار کنند، بالای ۱۵ سال سن  و دوچرخه و گوشی هوشمند داشته باشند. برای شهردار براگا، ریکاردو ریو، این پروژه با هدف کمک به ترویج فرهنگ «سافت موبیلیتی»( حمل و نقل جایگزین حمل و نقل عمومی) در شهر، ایجاد انگیزه برای ترویج روش‌های حمل‌ونقل سازگار با محیط زیست و تضمین همزیستی انواع وسایل حمل‌ونقل برای کاربرانی با سلیقه‌های مختلف است.

سافت موبیلیتی روشی از جابه‌جایی شهری است که علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه، فواید مثبت زیست محیطی دارد؛ پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری از جمله موارد مهم “سافت موبیلیتی” محسوب می‌شود.

“Bicification” ابتکار مؤسسه نوآوری و فناوری (EIT) اتحادیه اروپا است .علاوه بر شهر براگا، استانبول (ترکیه) و تالین (استونی) نیز به این پروژه پیوسته‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا