آخرین اخبارموسیقی

علی رهبری میهمان دائم در مشهورترین اپرای جهان

علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر بین‌المللی ایرانی روز جمعه اول مهرماه برای نخستین‌بار در سمت تازه خود به عنوان رهبر میهمان دائم ارکستر سمفونیک مارینسکی در سنت پترزبورگ به روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش هفت‌گرد، علی رهبری  آهنگساز و رهبر ارکستر بین‌المللی ایرانی روز جمعه  اول مهرماه برای نخستین‌بار در سمت تازه خود  به‌عنوان رهبر میهمان دائم ارکستر سمفونیک مارینسکی در سنت پترزبورگ به روی صحنه خواهد رفت. در این سمت تازه  علی رهبری مسئولیت اجرای حداقل 10  اپرا و کنسرت را در هر فصل هنری بر عهده خواهد داشت. این حجم از برنامه معمولا برای مدیر هنری ارکسترها درنظر گرفته می‌شود.

در این فصل هنری علی رهبری با ابتکار شخصی خود مسئولیت اجرای دوره‌ای از آثار را برعهده خواهد داشت شامل  10 کنسرت که نیمی از آن‌ها به آهنگسازان شرقی و نیمی دیگر به آهنگسازان غربی اختصاص خواهد داشت.

 در این فصل پیش‌بینی شده که آثاری از آهنگسازان برجسته ایرانی نیز در سالن اپرای مارینسکی روی صحنه برده شود.

نخستین برنامه در روز اول مهرماه، شامل اجرای آثاری از سمفونی شماره یک، «جمال ارکین»  آهنگساز اهل ترکیه و «چنین گفت زرتشت» اثر «ریچارد اشتراوس» آهنگساز آلمانی خواهد بود.

دومین برنامه پنجشنبه 7 مهرماه روی صحنه می‌رود که شامل اجرای آثاری از «کلود دبوسی»- آهنگساز فرانسوی  «پرلود بعد از ظهر یک دیو» و «چنین گفت زرتشت» اثر علی رهبری است.

مجموعه اپرای مارینسکی به‌عنوان بزرگ‌ترین مجموعه هنری جهان دارای 400 نوازنده 250 خواننده کر، ده‌ها خواننده اپرا ، 3 سالن اپرا و چندین سالن کنسرت است. مدیر هنری این مجموعه از سالیان گذشته تا کنون آقای والری گرگیف است و علی رهبری به دعوتِ والری گرگیف به اپرای مارینسکی پیوسته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا