آخرین اخبارسینما

جایزه جشنواره هیروشیما به مرکز گسترش؛ «دیوار چهارم» در بخش مسابقه

جایزه «کارپ استار طلایی» جشنواره انیمیشن هیروشیما به مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی تعلق گرفت.

به گزارش هفت‌گرد، جایزه «کارپ استار طلایی» که توسط جشنواره انیمیشن هیروشیما با عنوان برنامه «فصل انیمیشن هیروشیما» تعیین شده است، امسال به مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی اهدا شد.

این جایزه در هر دوره به یک فرد، گروه یا سازمان در منطقه پان-اقیانوس آرام و آسیا تعلق می‌گیرد که در یک دوره دو ساله از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ دستاوردهای قابل توجهی داشته باشند. فعالیت چشمگیر در حوزه انیمیشن و درخشش این آثار در جشنواره‌های بین‌المللی، باعث شده این دوره، این جایزه به مرکز اهدا شد. همچنین کمک گسترده‌ به فیلمسازان ایرانی برای تولید پروژه‌های انیمیشن، حمایت از برگزاری رویدادها، کارگاه‌ها و کمک به فیلمسازان در انجام پروژه‌های‌شان از دلایل اهدای این جایزه به مرکز است.

انیمیشن «دیوار چهارم» به کارگردانی محبوبه کلایی، از تولیدات مرکز به بخش مسابقه جشنواره انیمیشن هیروشیما راه یافته و ۱۰ فیلم دیگر از تولیدات این مرکز برای نمایش در بخش غیر رقابتی جشنواره در کشور ژاپن انتخاب شده‌اند.

انیمیشن‌های «گذشته» به کارگردانی حمید محمدی، « ۰۱۶ » به کارگردانی فائزه دادگر آزاد، «گنجشکک» به کارگردانی الهه فلاحیان، «جایی که بادها نمی میرند» به کارگردانی پژمان علیپور، «ملکوت» به کارگردانی فرنوش عابدی، «بهشت» به کارگردانی مجید رضا عیوضی، «یکی بود یکی نبود» به کارگردانی مهین جواهریان، «کلاغ» به کارگردانی اهورا شهبازی، «جسم خاکستری» به کارگردانی سمانه شجاعی و «آنیما» به کارگردانی محبوبه محمد زکی در این جشنواره حضور دارند.

جشنواره فیلم انیمیشن هیروشیما از ۲۶ تا ۳۰ مردادماه در شهر هیروشیمای ژاپن برگزار می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا