آخرین اخبارهنرهای تجسمی

کشفی جدید درباره «دختری با کلاه قرمز»

نتایج تحقیقات طولانی درباره تابلو نقاشی «دختری با کلاه قرمز» ثابت کرد، «یوهانس ورمیر» ـ نقاش برجسته هلندی ـ این اثر را خلق کرده است.

به گزارش هفت‌گرد و به نقل از آرت‌نیوز، نتیجه تحقیق بلندمدتی که توسط «گالری ملی هنر» در «واشنگتن دی سی» انجام شده است، نشان می‌دهد تابلو نقاشی «دختری با کلاه قرمز» که در سال ۱۶۶۶ میلادی خلق شده است، قطعا یکی از آثار «یوهانس ورمیر» خالق نقاشی مشهور «دختری با گوشواره مروارید» است.

تاکنون کمتر از ۴۰ تابلو نقاشی رنگ روغن به طور قطعی به عنوان آثار به جای مانده از «ورمیر» شناسایی شده است و اکنون «دختری با کلاه قرمز» هم یکی از آثار این هنرمند به‌شمار می‌رود.

این تابلو نقاشی همچنین یکی از چهار نقاشی منسوب به «ورمیر» است که پیش از برگزاری نمایشگاه «رازهای ورمیر» توسط مسوولان «گالری ملی هنر» مورد بررسی قرار گرفته است.

در این نمایشگاه دو تابلو نقاشی از مجموعه این گالری که در اصالت آن‌ها تردید وجود داشت به نمایش گذاشته خواهند شد: «دختری با کلا قرمز» و «دختری با فلوت». همچنین دو تابلو نقاشی که پیش از این به‌عنوان آثار این هنرمند تایید شده بودند نیز در این نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهند شد.

پس از پایان این نمایشگاه در ژانویه ۲۰۲۳، این چهار تابلو نقاشی به موزه ملی آمستردام منتقل خواهند شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا