آخرین اخبارسینما

ورشکستگی بزرگ‌ترین زنجیره سینمای بریتانیا

پس از ارائه گزارش‌هایی مبنی بر آماده شدن بزرگ‌ترین زنجیره سینمای بریتانیا سینه ورلد (Cineworld) برای اعلام ورشکستگی، سهام آن تقریبا ۶۰ درصد کاهش یافت و به زیر دو پنس سقوط کرد.

به گزارش هفت‌گرد، وال استریت ژورنال به نقل از منابع ناشناس گفت که شرکت مستقر در برنتفورد لندن که مالک سینماهای رگال است، تحت عنوان «فصل ۱۱» در ایالات‌متحده تشکیل پرونده خواهد داد همچنین در حال بررسی «اقدامات ورشکستگی» در بریتانیاست.

سینه ورلد هنوز در مورد گزارش‌های ورشکستگی اظهار نظر رسمی نکرده است اما در روز جمعه، سهام این شرکت بورسی لندن که بیش از ۹۰۰۰ صفحه نمایش را در ۱۰ کشور اداره می‌کند، به کمتر از دو پنس معامله شد.

در پایان سال ۲۰۲۱، این سینما ۸.۹۰ میلیارد دلار بدهی خالص داشت در حالی که فقط ۱.۸۰ میلیارد دلار درآمد ثبت کرد.

باکس آفیس حتی پس از همه‌گیری هم کسل‌کننده است. سینه ورلد به مدت دو سال با حضور ضعیف مردم دست و پنجه نرم کرد زیرا همه‌گیری هواداران فیلم را به خانه‌های‌شان محدود کرد.

بلاک باسترهای کمتر و رقابت افزوده شده از سوی استریمرها امیدها را برای بهبودی سریع پس از کووید نیز تحت تاثیر قرار داده است.

در بیانیه اخیر، سینه ورلد تایید کرد: علیرغم بهبود تدریجی تقاضا از زمان بازگشایی مجدد در آوریل ۲۰۲۱، سطوح پذیرش اخیر کمتر از حد انتظار بوده است.

فروش بلیت‌های باکس آفیس همچنان در مقایسه با سال  ۲۰۱۹ به میزان ۳۰ درصد کاهش یافته است که طبق گفته بزرگترین زنجیره سینمای بریتانیا بعید است تا اواخر سال آینده افزایش قابل توجهی داشته باشد.

بیزنس گزارش کرد: سهام همتایان آمریکایی ای ام سی (AMC) و سی ان کا (CNK) نیز هر کدام حدود ۵.۰ درصد در روز جمعه کاهش یافتند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا