آخرین اخبارمیراث فرهنگی و گردشگری

جام جهانی قطر فرصت مناسبی برای معرفی صنایع دستی ایران

با نزدیک شدن به زمان برگزاری مسابقات جام جهانی قطر و تأکید بر فرصت‌های این رویداد به منظور معرفی صنایع دستی کشور، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره این موضوع اظهاراتی را به تازگی بیان کرده است.

به گزارش هفت‌گرد، سیدعزت الله ضرغامی جام جهانی قطر را فرصت مناسبی برای معرفی و توسعه صادرات صنایع دستی ایران به سراسر جهان دانست و در این زمینه بیان کرد: «این طرح مدت‌هاست که در وزارتخانه تشکیل شده است. بخش‌های مرتبط با موقعیتی که در مورد مسابقات جام جهانی قطر برای کشور فراهم می‌شود، بررسی و احصا شده و اقدامات لازم صورت گرفته و تداوم دارد.»

او ادامه داد: «الان که من صحبت می‌کنم معاون محترم صنایع دستی ما در قطر به سر می‌برند برای آن مواردی که ما در حوزه صنایع دستی تعهد داریم متناسب با امکاناتی که در قطر به ما می‌دهند، اقدامات لازم را انجام دهیم.»

جام جهانی قطر قرار است یک روز زودتر برگزار شود تا دیدار تیم ملی قطر برابر اکوادور بازی افتتاحیه جام باشد. این رویداد علاوه بر جنبه ورزشی آن، این روزها به لحاظ فرصت‌هایی که در حوزه‌های مختلف مانند صنایع دستی، پیش رو قرار داده، مورد توجه است. در همین راستا پیش‌تر نیز صحبت از گلیمی شده بود که قرار است تا در جام جهانی قطر از آن رونمایی شود. این گلیم که مربوط به استان فارس است، به مساحت ۱۰۵ متر مربع و با عنوان بزرگ‌ترین گلیم جهان به سفارش قطر ساخته شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا