آخرین اخبارفناوری اطلاعات

نورالینک پیشرفت ایمپلنت مغزی خود را در آبان ماه اعلام می‌کند

شرکت «نورالینک»”(Neuralink) متعلق به ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان قرار است در ۳۱ اکتبر(۹ آبان)، پیشرفت کاشت مغزی خود را که به‌منظور بازگشت توانایی‌های حرکتی در افراد دارای معلولیت توسعه می‌یابد، نمایش دهد.

به گزارش هفت‌گرد و به نقل از انگجت، ممکن است رویداد شرکت “نورالینک” در تاریخ ۳۱ اکتبر خبرهای جدید و فوق‌العاده‌ای به همراه داشته باشد، چرا که شرکت “نورالینک”(Neuralink) سرانجام آماده است تا اطلاعات بیشتری در مورد کار خود روی ایمپلنت‌های مغزی به اشتراک بگذارد.

ایلان ماسک فاش کرده است که “نورالینک” در تاریخ ۳۱ اکتبر رویدادی موسوم به “show & tell” را به‌منظور بیان پیشرفت‌های این شرکت برگزار خواهد کرد.

او هیچ سرنخی در مورد آنچه که باید از این رویداد انتظار داشت، ارائه نکرده است، اما آخرین اتفاق بزرگ این شرکت شامل نمایش یک میمون در حال بازی یک بازی ویدیویی بود و اکنون مشاهده یک نمونه مشابه تعجب‌آور نخواهد بود.

نورالینک هنوز آزمایش‌های انسانی را آغاز نکرده است و سازمان غذا و داروی آمریکا نیز اعلام نکرده است که این شرکت تا چه حد به دریافت تاییدیه برای انجام آزمایش‌های انسانی نزدیک است. بسیاری از بنیانگذاران این شرکت، آن‌را از زمان تأسیس در شش سال پیش تاکنون ترک کرده‌اند.

همچنین گزارش‌های غیررسمی از فرهنگ معیوب محل کار در این شرکت منتشر شده است که اکنون برگزاری این رویداد می‌تواند سلامت و روند رو به پیشرفت کلی “نورالینک” را نشان دهد.

خبر برگزاری این رویداد درست زمانی منتشر شده است که شایعاتی مبنی بر پیشنهاد “نورالینک” برای سرمایه‌گذاری در شرکت رقیب خود به نام “سینکرون”(Synchron) پخش شده، شرکتی که به‌تازگی اولین نصب درون عروقی یک رابط مغز و رایانه در انسان را در ایالات متحده به انجام رسانده است.

البته در حالی‌که هیچ تضمینی برای این همکاری وجود ندارد، برگزاری رویدادی مانند این می‌تواند به سوالاتی در مورد مشارکت احتمالی “نورالینک” با “سینکرون” پاسخ دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا