آخرین اخبارهنرهای تجسمی

رونمایی از مجسمه شیشه‌ای عظیم‌الجثه «آی وی‌وی»‌

«کمدی انسانی»‌ در حقیقت از  ۲,۰۰۰ قطعه شیشه دست‌ساز تشکیل شده است که به شکل‌هایی همچون جمجمه انسان،‌ اسکلت،‌ اعضای داخلی بدن، استخوان، خرچنگ،‌ خفاش و دوربین‌های مداربسته ساخته شده‌اند.

به گزارش هفت‌گرد، این مجسمه شیشه‌ای حدود ۲,۷۰۰ کیلوگرم وزن دارد و عنوان آن به شعر مشهور «دانته» در کتاب قرن چهاردهمی «کمدی الهی»‌ اشاره دارد.

با اینکه روند ساخت این مجسمه شیشه‌ای از پیش از همه‌گیری کرونا آغاز شد،‌ اما این اثر ادای احترامی به افراد بسیاری است که در این دوران جانشان را از دست دادند.

«آی وی‌وی» درباره این نمایشگاه بیان کرد: «درونمایه این نمایشگاه مرگ است. این چلچراغ از اسکلت‌ها و استخوان‌های انسان‌ها،‌ حیوانات و موجودات افسانه‌ای ساخته شده است… مرگ همیشه همراه ما است. اما ما دوست نداریم این را بپذیریم، دوست داریم به مرگ به چشم چیزی نگاه کنیم که فقط برای بقیه مردم اتفاق می‌افتد.»

این نخستین‌باری است که «آی» نمایشگاهی از آثار هنری شیشه‌ای برپا می‌کند.

«کمدی انسانی» اثر «آی وی‌وی»- هفت گرد
«کمدی انسانی» اثر «آی وی‌وی»

در این نمایشگاه همچنین اثر هنری «بقایا» متعلق به سال ۲۰۱۵ نیز به نمایش گذاشته شده است که یک محوطه باستان‌شناسی را به تصویر می‌کشد.

اثر هنری دیگری که عنوان «ریشه‌های باستانی‌»‌ برای آن انتخاب شده است نیز سیستم ریشه‌های درخت باستانی «پیکویی» را به نمایش می‌گذارد.

این نمایشگاه تا ۲۷ نوامبر در ونیز ادامه خواهد داشت. پس از پایان این نمایشگاه مجسمه شیشه‌ای «کمدی انسانی‌» به «موزه طراحی»‌ در لندن منتقل خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا