آخرین اخبارسینما

 پل شریدر فمنیست می‌شود؟

پل شریدر فیلمساز مشهور آمریکایی، به خاطر نوشتن نقش‌های اصلی مرد قدرتمند شناخته می‌شود اما در سن ۷۶ سالگی، تصمیم گرفته به سرزمینی ناشناخته قدم بگذارد و فیلمنامه‌ای را با یک قهرمان زن تولید کند.

به گزارش هفت‌گرد، شریدر که نویسندگی یا نویسندگی مشترک چهار فیلم از آثار «مارتین اسکورسیزی» از جمله «راننده تاکسی» و «گاو خشمگین» را برعهده داشت، بیش از ۲۰ فیلم را کارگردانی کرده و در جشنواره فیلم ونیز امسال با دریافت جایزه یک‌عمر دستاورد مورد تقدیر قرار گرفت.

پل شریدر پس از دریافت شیر طلای افتخاری ونیز ضمن اشاره به این که به هرآنچه که در سینما در نظر گرفته بود دست‌یافته، اما هنوز فکر می‌کند که کارهای بیشتری برای انجام داد، گفت: «به این فکر می‌کنم که چه می‌شد اگر قهرمان داستان فیلم «راننده تاکسی» یک زن بود. می‌دانم که همیشه به هر نویسنده‌ای گفته می‌شود آنچه را که می‌دانی بنویس و من آنچه را که اکنون می‌دانم نوشته‌ام. شاید باید چیزی را که نمی‌دانم بنویسم. شاید باید در مورد یک زن فیلمنامه بنویسم».

«شریدر» فاش کرد که در واقع به‌تازگی فیلمنامه‌ای را تمام کرده است که بر روی یک پرستار زن متمرکز شده بود، اما اذعان کرد که این روند دشواری است و گفت که ممکن است خودش پروژه را کارگردانی نکند و در فکر یافتن یک کارگردان مشترک است، چرا که این فیلم بسیار زنانه است و نمی‌دانم آیا بهتر است با یک کارگردان زن همکاری کنم یا خیر.

جدیدترین فیلم او با عنوان «استاد باغبان» اوایل هفته در جشنواره ونیز رونمایی شد که سومین فیلم از یک سه‌گانه آزاد با محوریت ایده «مردی تنها در یک اتاق» است.

«جوئل ادگرتون» در این فیلم نقش باغبان فداکاری را بازی می‌کند که کارفرمای ثروتمندش با بازی «سیگورنی ویور» از او می‌خواهد تا خواهرزاده دردسر سازش با بازی «کوئینتسا سویندل» را به‌عنوان شاگرد بپذیرد.

پل شریدر نگارش فیلمنامه «آخرین وسوسه مسیح» و «احیای مردگان» دو فیلم دیگر از ساخته «مارتین اسکورسیزی» را هم بر عهده داشته و «پتی هرست»، «رنج»، «قلمرو: پیش‌درآمدی بر جن‌گیر»، «دره‌های عمیق»، «مرگ روشنایی» و «قانون جنگل» فیلم‌های هستند که علاوه بر نویسندگی، کارگردانی نیز کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا