آخرین اخبارهنرهای تجسمی

سه رویداد در خانه هنرمندان

نمایشگاه «چهره هنرمند، کشیده/ گرفته شده توسط خود او» در گالری‌های خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش هفت‌گرد و به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، «چهره هنرمند، کشیده/ گرفته شده توسط خود او» عنوان نمایشگاهی است که در چهار گالری پاییز،‌ زمستان، استاد ممیز و استاد میرمیران خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه به کوشش معاونت هنری خانه هنرمندان ایران با محوریت آثار «سلف‌پرتره» یا «خودنگاره» هنرمندان از ۱۸ تا ۲۸ شهریورماه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

آسیه مزینانی معاون فرهنگی و هنری خانه هنرمندان ایران در استیتمنت این نمایشگاه آورده است: «سلف‌پرتره برزخِ هولناک سوژه و ابژه بودن توامان است. ورطه‌ای پرمخاطره که هنرمند، خود را در مقامِ دیگری به نظاره می‌نشیند و سوی نادیدنی‌اش را بازنمایی می‌کند. حاصل به جان خریدن چنین خطری، گاه بیرون جهیدن حقیقتی است که عیان ساختنش کارِ نفس‌گیری است. سلف‌پرتره در عکاسی -خاصه امروز با وجود امکان سلفی- و نقاشی، هر بار با تکیه بر امکانِ تکین مواجه شدن با خود، به موضوعی همواره نو و چالش‌ برانگیز بدل شده است.

نمایشگاه «چهره هنرمند، کشیده/گرفته شده توسط خود او» تلاشی است برای رسیدن به گستره‌ای وسیع از «تماشای خود» تا حاصل دیگری ساختنِ خودها، پیش چشم آیند و شجاعت‌شان تسری یابد.»

همچنین دو نمایشگاه تجسمی در گالری‌های خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

گالری‌های بهار و تابستان خانه‌ هنرمندان ایران از ۱۸ تا ۲۸ شهریور میزبان ۲ نمایشگاه تجسمی می‌شود.

نمایشگاه مجسمه‌های ایران قنواتی با عنوان «نهست نخل» که شامل ۲۱ اثر است، در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

آثار این نمایشگاه از ابتدای سال ۱۴۰۰ با استفاده از خمیر کاغذ خلق شده‌اند و ارتباط بین انسان و طبیعت را واکاوی می‌کنند.

همچنین نمایشگاه پوسترهای تئاتر و نمایش مازیار تهرانی به همت سهراب حسینی در گالری بهار برپا می‌شود.

نمایشگاه‌های «نهست نخل» و پوسترهای تئاتر و نمایش از ۱۸ تا ۲۸ شهریور (به جز روزهای شنبه) از ساعت ۱۵ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان است.

افتتاحیه این د نمایشگاه نیز ساعت ۱۷ روز جمعه ۱۸ شهریور در خانه‌ هنرمندان ایران به نشانی تهران، خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی (فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنر برگزار می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا