آخرین اخبارفناوری اطلاعات

آپارات‌گیم فعلاً به فعالیت خود ادامه می‌دهد

شهریور درحالی‌که گیمرها نگران تعطیلی پلتفرم ایرانی بازی زنده بودند، آپارات‌گیم اعلام کرد فعلاً تصمیم تعطیلی این سرویس به تعویق افتاده است.

این اطلاعیه پس از اطلاعیه‌ی مرکز ملی فضای مجازی بود که در آن از این سرویس خواست جهت حفظ حقوق عامه کاربران فضای مجازی، تا زمان بررسی اختلافات تصمیم خود را برای تعطیلی به تعویق بیندازد.

روابط عمومی ۱۸ شهریور در اطلاعیه‌ای نوشت موضوع اختلاف حوزه پخش زنده کاربرمحور و سرویس آپارات گیم، در کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این مرکز در درخواست خود برای حمایت از بسترهای تولید و نشر محتوا و پلتفرم‌های داخلی، بر التزام به سند راهبردی فضای مجازی تأکید کرد:

مرکز ملی فضای مجازی در سال مزین به شعار تولید دانش بنیان، ضمن تأکید بر التزام به سند راهبردی فضای مجازی و پرهیز از اتخاذ تصمیمات خارج از این راهبرد کلان، از همگان می‌خواهد به حمایت از بسترهای تولید و نشر محتوا و سکوهای داخلی بپردازند. همچنین با تأکید بر اصل نظارت دقیق بر انتشار محتوا و لزوم پایبندی به قوانین اصرار دارد تا شرکت صبا ایده ارائه‌دهنده سرویس آپارات گیم جهت حفظ حقوق عامه کاربران فضای مجازی تا زمان بررسی موضوعات اختلافی و حصول نتیجه، تصمیم خود برای تعطیلی این سرویس را به تعویق انداخته و به خدمت‌رسانی به کاربران تداوم بخشد.

در پی این اطلاعیه آپارات گیم در اطلاعیه‌ای خبر داد فعلاً تصمیم تعطیلی این سرویس به تعلیق درآمده است. در این اطلاعیه آمده که با توجه به اصرار مرکز ملی فضای مجازی در خصوص به تعویق انداختن تصمیم تعطیلی سرویس آپارات گیم تا زمان حصول نتیجه و رسیدگی به اختلاف تنظیم‌گری در حوزه پخش زنده کاربرمحور، این سرویس همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد:

آپارات گیم به دلیل اتهام‌های غیرحرفه‌ای رسانه‌ای ناشی از رویکرد سنتی، ابهام در نهاد رگولاتوری و عدم درک صحیح از پدیده‌های نوظهور، تصمیم به تعطیلی این سرویس گرفته بود؛ اما در صورت اصلاح و به‌روزرسانی قوانین تنظیم‌گری در حوزه پخش زنده کاربرمحور، همچنان قادر به ادامه فعالیت خواهد بود.

حواشی این ماجرا از حدود دو ماه پیش شروع شد که رئیس سازمان صدا و سیما، پیمان جبلی فضای آپارات‌گیم را پر از محتوای مستهجن و شیطان‌پرستی توصیف کرده بود. این رویکرد صدا و سیما با برنامه‌های مختلفی مثل سخنرانی و مقاله در روزنامه جام جم ادامه پیدا کرد. پس از آن، هفته گذشته مالک آپارات در پیامی ویدیویی خبر از تعطیلی سرویس آپارات‌گیم داد و گفت: «خسته شده‌‎ایم و می‌خواهیم نوع مواجهه خود را با این چالش تغییر دهیم. این میدان را به خودشان واگذار می‌کنیم. می‌توانند روی تلوبیون سرویس استریمینگ راه‌اندازی کنند.» سرویس آپارات‌گیم از سال ۱۳۹۶ شروع به کار کرده و در این مدت حدود ۸۰ هزار کاربر دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا